18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Mistrzowskie muay thai  
 Główna siedziba szkoły Arkadia Sport jest w Kaliszu, ale jej twórcy zapraszają do swoich szkółek w Łodzi, Pleszewie czy ostatnio w Jarocinie. Arkadiusz Wełna, właściciel szkoły jest prezesem Kaliskiego Stowarzyszenia Muay Thai „Arkadia”, w którym jest zrzeszonych 150 członków.
Od początku września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie można trenować muay thai. Na zajęcia, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek, regularnie uczęszcza 30 osób. Prezes i trenerzy szkoły oprócz prowadzenia zajęć udzielają się także społecznie.
czytaj dalej
      Docenili sportowców  
 


Blisko sześć tysięcy złotych przeznaczył powiat jarociński dla najlepszych sportowców za dokonania w 2008 roku. Wyróżniono również trenerów, którzy są współtwórcami sukcesu młodych zawodników. Okazją do wręczenia nagród i dyplomów była uroczystość otwarcia wielofunkcyjnych boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.
Nagrody pieniężne za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2008 roku otrzymało 6 osób w różnych dziedzinach sportowych: Marek Rutkowski - Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie, tenis stołowy, 2-krotny Mistrz Polski Seniorów niesłyszących w Warszawie - nagroda w wysokości 1.400 zł,
czytaj dalej
      Marzenia o Londynie 2012  
 To już trzeci występ Macieja Paterskiego na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym. Oprócz jarociniaka w skład reprezentacji Polski weszło jeszcze pięciu zawodników głównie z zawodników zagranicznych, zawodowych drużyn. W składzie po raz trzeci na mistrzostwach, a po raz pierwszy z zawodowcami wystąpił wychowanek UKS „TRÓJKA” Jarocin Maciej Paterski.
Tegoroczne zmagania najlepszych kolarzy szosowych na świecie odbyły się w szwajcarskim Mendrisio. 27 dzień września był punktem kulminacyjnym mistrzostw.
czytaj dalej
      Kapitan ratuje trzy punkty  
 


Przepiękny strzał z ponad 30 metrów uratował komplet oczek dla Jaroty Jarocin. Dokonał tego zdejmując tzw. pajęczynkę w 83. minucie Krzysztof Gościniak. Jednak to jedyny plus tego meczu. Podopieczni Czesława Owczarka grali słabo, mizernie i bez polotu. Podobnie jak ich rywal.
Owczarek, po zeszłotygodniowej porażce z Nielbą 3:2 był mocno zdenerwowany. Miał ogromne pretensje do swoich bocznych obrońców. Zapowiedział zresztą od razu, że z powodu tych błędów w składzie dojdzie do zmian.
czytaj dalej
      Miłość ci wszystko wybaczy  
 Z roku na rok ich grono się powiększa. Odchodzą do coraz lepszych klubów, gdzie osiągają coraz lepsze wyniki. Zdobywają medale mistrzostw Polski, zachwycają w kraju i za granicą. O kim mowa? O młodych, zdolnych sportowcach z ziemi jarocińskiej, których możliwości przerastają warunki, jakie zapewnić mogą miejscowe kluby.
Co wpływa na polepszenie wyników sportowych zawodników. Dobra infrastruktura, wiedza trenerów, a może samozaparcie zawodnika? Wszystko po trochu. Sprawę wyjaśnia na naszych łamach Wojciech Pawłowski, trener lekkoatletów Miejskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.
czytaj dalej
      Pierwsze koty za płoty  
 


Ponad 150 najmłodszych rugbistów przez dwa dni rywalizowało o prym w IX Memoriale im. Bogusława Pawlaczyka. To już druga edycja tych zmagań, gdzie do rywalizacji przystąpiły takie drużyny jak Budowlani Łodź, a kilka niespodzianek sprawiły drużyny z Wielkopolski.
Największą z nich było zwycięstwo UKS Pecna w kategorii miniżaka. Tego sukcesu, odniesionego w bardzo przekonującym stylu, nie spodziewała się nawet ich trenerka - Aurelia Budzińska.
czytaj dalej
      Wojtecka w kadrze Polski!  
 16 drużyn w kategorii chłopców i dziewcząt, zwycięzców finałów wojewódzkich wystartowało w finale krajowym turnieju Orange Cup im. Marka Wielgusa w Zamościu. Województwo Wielkopolskie w kategorii dziewcząt reprezentował UKS Wilki Wilkowyja, których opiekunem jest Jacek Kolecki, nauczyciel wychowania fizycznego.
W tegorocznych rozgrywkach Orange Cup wzięło udział ponad 20 tysięcy dziewczynek i chłopców z 2042 Uczniowskich Klubów Sportowych i Szkół Podstawowych z całej Polski. Losowanie grup tegorocznych zmagań odbyło się 11 września na rynku w Zamościu. Drużyny podzielono na cztery grupy po cztery zespoły. Dziewczęta z Wilkowyi trafił do grupy F razem z reprezentacjami województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i podkarpackiego.
czytaj dalej
      Sparta wśród ligowej czołówki  
 Alfa Bydgoszcz okazała się najlepszym teamem podczas I Turnieju Polskiej Ligi Rugby „7” Jarocin Sevens. W finale tryumfatorzy pokonali Flotę Gdynia 22:17. Jarocińska Sparta w stawce trzynastu ekip, zajęła ósme miejsce.
Podopieczni Huberta Bedyńskiego trafili do grupy pierwszej, gdzie zmierzyli się z Unislavią Unisław i AZS Politechnika Wrocław. W pierwszym meczu jarociniacy ulegli wrocławianom 17:5 (17:5) w drugim padł remis - Sparta Jarocin - Unislavia Unisław 5:5 (5:5). Ostatecznie w grupie uplasowała się na drugim miejscu, wyprzedzając Unisłavię.
czytaj dalej
      Wylewali litry potu  
 


Pracowicie spędzili tegoroczne wakacje najlepsi zawodnicy klubu Białe Tygrysy Jarocin. Karolina Adamkiewicz, Marta Kuc i Eliza Rogala, które należą do kadry wojewódzkiej juniorów, do nowego sezonu przygotowywały się na dwóch, czternastodniowych obozach.
Na pierwszym, lipcowym, który odbywał się w Olsztynie zawodniczki pod okiem trenerów Agnieszki i Łukasza Scheflerów pracowały głownie nad kondycją i motoryką, stąd wiele treningów odbywało się na stadionie lub okolicznych wzniesieniach.
czytaj dalej
      Za prezesem na rowerach  
 


Eliza Rogala, Sławomir Suflita i Fryderyk Wróbel, reprezentujących barwy klubu Białe Tygrysy Jarocin, kojarzonego do tej pory głównie z taekwondo olimpijskim, wystartowało w IV Kołobrzeskim Bicykl Maraton w Kolarstwie Szosowym. Tegoroczną edycję ukończyło 378 rowerzystów, w tym 36 pań, a najszybsi jechali ze średnią prędkością 38,04 km na godzinę.
- Chcieliśmy, wspólnie z moim kolegą Sławkiem pokazać młodym zawodnikom z klubu, że staruszki! też potrafią jeszcze coś osiągnąć w sporcie. Na pewno połknęliśmy bakcyla rywalizacji i w przyszłym roku, już lepiej przygotowani wystartujemy tu ponownie.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry