18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Coraz więcej z lotkami  
 


- Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tą dyscypliną sportu, co odzwierciedla się w ilości szkół uczestniczących w zawodach. W tym roku rywalizowały trzy szkoły w kategorii dziewcząt i pięć szkół w kategorii chłopców - mówi Jacek Kolecki, organizator gimnazjalnych Mistrzostw Powiatu w badmintonie. Zawody rozegrano w Zespole Szkół w Wilkowyi.
Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie w składzie: Skrzypczak Sylwia, Woelke Agnieszka, Koperek Afrodyta, opiekun Bartek Mikołajczak. Na drugim miejscu uplasowały się gospodynie z Wilkowyi (Kasprzak Aneta, Krause Paulina, Pzadej Marika, opiekun: Jacek Kolecki).
czytaj dalej
      Borkiewicz wicemistrzem świata!  
 Andrzej Borkiewicz z Tarc zdobył srebrny medal w podnoszeniu ciężarów podczas VII Światowych Igrzysk Weteranów, które w połowie października odbyły się w Sydney. W skład reprezentacji Polski w tej dyscyplinie weszło dziewięciu zawodników, z czego aż siedmiu przywiozło medale.
Borkiewicz do samego końca walczył o pierwsze miejsce z trzema Japończykami, Niemcem, Finem i Polakiem. Ostatecznie, emerytowanego nauczyciela z Tarc wyprzedził tylko Kaneko Koju, a trzeci był jego rodak Adachi Tokuya.
czytaj dalej
      „Reksio” dziękował kibicom  
 


- Miejsca na widowni w Jarocinie były szczelnie wypełnione, więc myślę, że liczbę kibiców przybyłych na spotkanie należałoby raczej podać w setkach... Takie popołudnia długo pozostaną w mojej pamięci. Bardzo Wam dziękuję za okazywaną sympatię i motywację do dalszej pracy - napisał zaraz po spotkaniu z kibicami w kinie Echo na swoim blogu internetowym Piotr Reiss. Legenda „Kolejorza” odwiedziła Jarocin, aby promować pierwszą część swojej książki „Spowiedź piłkarza”.
„Reksio” nie uniknął pytań dotyczących motywów zatrzymania w sprawie afery korupcyjnej w lutym tego roku.
czytaj dalej
      Wielkopolskie pływanie  
 10 października odbył się w Kaliszu IV miting pływacki o Puchar Prezydenta Kalisza. Zawody były bardzo silnie obsadzone, bo wystartowali w nim zawodnicy aż z 18 klubów, między innymi z Wrocławia, Poznania, Łodzi, Kalisza i Ostrowa Wlkp.
Jarocińską Piranię reprezentowało czterech zawodników, którzy zajęli następujące miejsca: Amanda Pawlicka - rocznik 1997 - 1 miejsce - 100 m styl motylkowy i 3 miejsce - 200 m styl zmienny, Karolina Krawiec - rocznik 1998 - 13 miejsce - 50 m styl grzbietowy i 16 - miejsce - 50 m styl dowolny, Aleksandra Spychał - rocznik 1999 - 3 miejsce - 50 m styl grzbietowy i 9 miejsce - 50 m styl klasyczny, Albert Adamski - rocznik 1998 - 13 miejsce- 50 m styl dowolny i 17 miejsce - 50 m styl grzbietowy.
czytaj dalej
      Zawody na wysokim poziomie  
 


32 zawodników z Poznania, Bogatyni, Swarzędza, Śremu, Środy Wlkp., Gniezna, Kalisza oraz Jarocina stanęło w szranki tegorocznego Turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina w szachach. Po raz pierwszy w jego historii wzięło udział dwóch zawodników z tytułem mistrza międzynarodowego - Jacek Tomczak z Pocztowca Poznań oraz Jakub Żeberski z UKS-u SP 3 Bogatynia.
I to właśnie Tomczak okazał się najlepszy przy szachownicy. Po siedmiu rundach wyprzedził on Jakuba Żeberskiego i Wiolettę Sobierską.
czytaj dalej
      Czas na podsumowania  
 We Wrześni odbyły się ostanie w tym sezonie zawody w których udział wzięła najlepsza kolarka UKS „Trójka” Jarocin - Weronika Rybarczyk. Podopieczna Szymona Gruchalskiego przyjechała na nie prosto z niemieckiego Schladming, gdzie odbyła się finałowa runda Pucharu Świata MTB UCI (9 miejsce).
- Dziwne, ale chyba kolarstwo górskie juniorek przeżywa w Wielkopolsce kryzys. Na starcie, oprócz mnie, zjawiła się tylko jedna zawodniczka. Całe szczęście stawiły się jeszcze rywalki w „kobietach open” i kategoria super amator do towarzystwa. Jednak na dekoracji było trochę... pustawo - relacjonuje na swojej stronie internetowej „Ryba”.
czytaj dalej
      Koniec sezonu Pachury  
 


Sześciogodzinny epilog w czeskim Brnie zakończył samochodowy sezon Długodystansowych Mistrzostw Polski. Team Pachura Motorsport z Kruczyna (gm. Nowe Miasto) już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza i kwalifikację w Brnie potraktował jako idealne pole testowe do zbliżającego się 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.
Do Czech zawitała zima i panowały w nim odmienne warunki atmosferyczne. Za kierownicą Golfa V TDI zasiadły gościnnie dwie panie - Karolina Czapka i Monika Luberadzka. Fatalne warunki pogodowe, niska temperatura i deszcz ze śniegiem stały się przyczyną wielu wypadków, które również nie ominęły nas.
czytaj dalej
      Piąte zwycięstwo Siatkarza  
 Muszę przyznać, że to będzie niewiadoma. Pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie. Liczę na wygraną, choć na wyjazdach zawsze grało nam się gorzej - mówił przed spotkaniem ze Zjednoczonymi Rychwał Leszek Smoczyński, trener „Siatkarza”. Jednak i tym razem, jarocińska drużyna okazała się lepsza i ograła gospodarzy 3:1.
To już piąte zwycięstwo Siatkarza w tym sezonie. Jarociniacy zajmują oczywiście pierwsze miejsce w tabeli i są pewniakiem do awansu z III ligi serii B.
czytaj dalej
      Rekordowo w Ostrowie  
 


450 biegaczy stanęło na starcie 47. Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Niepodległości” w Ostrowie Wielkopolskim. Bieg rozpoczął się na miejscowym rynku w niedzielę o godzinie 10:00. Wówczas na starcie pojawiły się dzieci z klas III i IV szkół podstawowych. W tej kategorii zgłosiło się ponad 60 osób.
Najliczniej obsadzona była kategoria klas V i VI szkół podstawowych. Na listach startowych widniało już bowiem prawie 160 nazwisk. Prawie 100 osób zgłoszonych jest także w biegach szkół gimnazjalnych.
czytaj dalej
      „Endrju” znowu mistrzem Polski  
 W „Mario Club” w Mikołowie, mając do dyspozycji 20 bardzo dobrych stołów, 28 zawodników stanęło na starcie ostatniej rozgrywki Mistrzostw Polski „Old Boys”. Mecze w 8-bil rozgrywano do pięciu wygranych partii.
Nerwy i emocje zaczęły się od ćwierćfinałów. Jego czwartą parę stworzyli Gawlikowski i Andrzej Nowak z Jarocińskiego Klubu Bilardowego.

Pojedynek był bardzo wyrównany. Paweł prowadził 5:4, po wbiciu kilku trudnych własnych bil wyszedł idealnie na czarną, ta jednak po strzale pozostała w łuzie. Dwa bardzo trudne zagrania w wykonaniu Nowaka wychodzą idealnie, następnie partia z kija i „Endriu” awansuje do półfinału.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry