18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


JAROCIN FESTIWAL

      JAY BENTLEY - BAD RELIGION "Religia to nie argument do wojny"  
 


Bad Religion zawsze słynęło z mądrych tekstów z przesłaniem. Czujecie się inteligentami, intelektualistami punk rocka?
Moim zdaniem, jeśli ktoś uważa się za intelektualistę dowodzi temu, że nim nie jest.

Nazwa zespołu jest w dużej mierze prowokacją, wiemy jednak, że np. wokalista jest ateistą, a przy tym wysoko cenionym profesorem nauk biologicznych. Jaki jest Twój osobisty stosunek do religii, zwłaszcza zorganizowanej? Na pierwszych płytach Bad Religion nie brakowało ostrych ataków na religię jako taką.
Gdy zakładaliśmy zespół i zastanawialiśmy się nad wyborem jego nazwy byliśmy zaledwie piętnastolatkami. Mieliśmy wówczas wrażenie, że wszelkie działania grup religijnych nastawione były na wykorzystywanie starszych, słabych ludzi, szczególnie ich strachu przed śmiercią. Jako dzieciakom nie podobało się nam utwierdzanie ich w przekonaniu, że muszą zapłacić za swoje zbawienie. Oczywiście, z czasem zmieniliśmy nieco poglądy na religię. Każdy z nas ma własne przekonania. Jeśli chodzi o mnie, nie jestem ani naukowcem, ani ateistą. Wiele myślę na ten temat i uważam, że religia sama w sobie nie jest zła. Jednak moim zdaniem więcej rzeczy, które z niej wynika, są złe niż dobre, np. wywoływanie konfliktów zbrojnych dlatego, że jeden bóg jest ważniejszy od drugiego, wykorzystywanie strachu przed śmiercią, dyktowanie zasad moralnych. Myślę, że ma to niewiele wspólnego z tym, czym religia powinna się zajmować w dwudziestym pierwszym wieku. Ja sam uważam się za osobę uduchowioną i mam własne przekonania religijne ale mają one mało wspólnego z jakąkolwiek zorganizowaną religią. To prawda, że Greg Graffin jest naukowcem i jednocześnie ateistą. Nie znaczy to wcale, że nienawidzi religii. Dąży jedynie do ujawnienia prawdy. To wszystko. Teraz właśnie przyszło mi do głowy, że nie chodzi wcale o nienawiść do religii. Chodzi o nienawiść do tego, co ludzie robią innym ludziom, zasłaniając się religią.
czytaj dalej
      PAWEŁ „GUMA” GUMOLA MOSKWA, R.U.T.A. - "Ani pióropusz, ani łysa pała"  
 


O folkowo-punkowym projekcie R.U.T.A., o starych jarocińskich festiwalach, o udziale w brytyjskim filmie „Moja krew, twoja krew” oraz o muzyce Moskwy ŻYCIE rozmawia z jej liderem i gitarzysta - Pawłem „Gumą” Gumolą.

W tym roku na festiwalu w Jarocinie wystąpisz w ciągu dwóch dni. Raz z projektem R.U.T.A, drugi raz razem z Moskwą, która w tym roku obchodzi swoje 28 urodziny. Na początku chciałbym się spytać, jak to się stało, że trafiłeś do grupy R.U.T.A. (Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii aka Reakcyjna Unia Terrorystyczno-Artystowska)

Zagraliśmy na koncercie urodzinowym Armii. Po występie Moskwy, która była jednym z gości ekipy Tomka Budzyńskiego, podszedł do mnie Maciej Szajkowski z Kapeli Ze Wsi Warszawa. Powiedział mi, że robi projekt o nazwie R.U.T.A. i po tym, co usłyszał właśnie przed chwilą na scenie, widzi mnie w tym projekcie. Na tyle mnie zainteresował, mówiąc mniej więcej, co to jest, że zaczął mi przesyłać różne materiały. No i od tego się zaczęło. Ruszyły próby, a razem z nimi moja przygoda w projekcie R.U.T.A.
czytaj dalej
      ROBERT „Robal” Matera R.U.T.A., Dezerter - "Śpiewam pieśni chłopskiego buntu"  
 


O pieśniach buntu pańszczyźnianych chłopów, o ujmującym nastroju jarocińskich festiwali, o „chamskim chórze” oraz o graniu w piłkę nożną ŻYCIE rozmawia z Robertem Materą, gitarzystą i wokalistą Dezertera. czytaj dalej
      EICA TOPPINEN - APOCALYPTICA "Lubię nawet Britney Spears..."  
 


Który to już raz zagracie w Polsce? Liczycie jeszcze?
(… śmiech) Nie, nie liczyłem, ale myślę, że graliśmy już ponad dziesięć razy. Zdaje się, że około piętnastu.
czytaj dalej
      PIOTR ROGUCKI - "Rock&Roll jest najdoskonalszą formą muzyczną"  
 


PIOTR ROGUCKI

Podczas zeszłorocznego koncertu zespołu Coma na Jarocin Festiwal powiedziałeś ze sceny, że gdybyś wiedział, że w Jarocinie jest taka atmosfera, to nie marnowałbyś tyle czasu w harcerstwie.
Byłem przede wszystkim zaskoczony ilością ludzi, niezliczonym morzem głów, które się przed nami rozpostarło. Mieliśmy okazję wszystkich doskonale widzieć, bo graliśmy z zespołem Coma w świetle dziennym. Atmosfera, jaką stworzyli ludzie podczas tego koncertu przeszła nasze wszelkie oczekiwania. Zazwyczaj na koncertach plenerowych bawi się jedna trzecia publiczności stojącej bliżej sceny. A w Jarocinie fala rocka i euforii muzycznej ogarnęła wszystkich, których byliśmy w stanie zobaczyć ze sceny. Robiło to niesamowite wrażenie. Przyznam, że nieźle nas to podkręciło i byliśmy bardzo rozemocjonowani na scenie. Nie udało się ukryć emocji i dlatego, wypowiedziałem nieopatrznie słowa związane z harcerstwem. Dostało mi się za to od moich dawnych znajomych z harcerstwa.
czytaj dalej
      Wojciech Wojda - Farben Lehre "Gramy do przodu"  
 


Wojciech Wojda
Farben Lehre

O starych i nowych festiwalach, 25-leciu Farben Lehre, pracy menadżera i o długiej znajomości z jarocińskim punk rock bandem Acapulco, ŻYCIE rozmawia z Wojtkiem Wojdą, liderem i wokalistą Farben Lehre, kapeli rodem z Płocka, która w 1990 r. była jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie.
czytaj dalej
      Kamil Bednarek - StarguardMuffin "Z Jamajki wróciłem odmieniony"  
 


Kamil Bednarek
StarguardMuffin

Chciałem zapytać o „Reggae na Piaskach”, gdzie zagraliście wczoraj. W zeszłym roku też tam występowaliście...

Tak występowaliśmy tam i dostaliśmy nawet specjalną nagrodę od organizatorów. Nie pamiętam dokładnie, ile to było pieniędzy, ale wtedy każde wsparcie finansowe było dla nas cenne, bo zbieraliśmy pieniądze na wydanie płyty. Pamiętam ten czas i było pięknie. Na pewno pogoda była znacznie lepsza niż w tym roku. Myślę, że gdyby wczoraj był ładniejszy dzień, to i ludzi byłoby dwa razy więcej. Ale mimo wszystko - było ok.
czytaj dalej
      Pierwsi festiwalowicze już zameldowani  
 


Miasteczko festiwalowe zaczyna już żyć rytmem Jarocin Festiwal 2011. Pierwsi festiwalowi goście zameldowali się już na polu namiotowym. czytaj dalej
      Trochę Jarocina w Poznaniu  
 


Jarocin Festiwal oraz powstający Spichlerz Polskiego Rocka dzięki deklaracji podpisanej w festiwalową sobotę stały się elementami umacniającymi projekt „Poznań Europejską Stolicą Kultury 2016”.
Jarocin Festiwal może stać się imprezą charakteryzującą nie tylko region Wielkopolski. W drugi dzień festiwalu podpisana została deklaracja o współpracy przy projekcie „Poznań Europejską Stolicą Kultury 2016”.
czytaj dalej
      Festiwal 2010:Ważne informacje!  
 ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA
Istotna informacja dla fotografów – amatorów. Zapomnij o rewelacyjnych zdjęciach z tej imprezy! Na teren festiwalu można wnosić jedynie aparaty cyfrowe o rozdzielczości do 3,2 megapiksela. Z profesjonalnym sprzętem fotograficznym musisz się rozstać przed wejściem na teren koncertowy.

WYMIEŃ KARNET NA OPASKĘ!
Bilety oraz karnety na Festiwal podlegają wymianie na opaski Festiwalowe. Punkty wymiany opasek znajdują się w kasach oraz w punktach przed wejściem na teren Festiwalu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry