18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Tenisowy św. Marcin  
 


23 zawodników z Ziemi Jarocińskiej brało udział w kolejnym Turnieju Tenisa Stołowego związanym ze św. Marcinem. Reprezentowali oni sześć szkół: nr 2, 4 i 5 z Jarocina, Magnuszewic, Wilkowyi i Mieszkowa.
Zmagania sportowe odbywały się w czterech kategoriach klasy I - IV i klasy V - VI z podziałem na chłopców i dziewczynki.
czytaj dalej
      Skuteczność godna mistrzów  
 Komplet 21 oczek, 73 bramki strzelone i tylko trzy stracone. Tak wygląda imponujący dorobek trampkarzy młodszych Jaroty Jarocin po rundzie jesiennej sezonu 2009/2010. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Jacka Koleckiego zdobyli więcej punktów na wyjeździe niż na własnym terenie.
- W rundzie jesiennej odbyło się czterdzieści jednostek treningowych, plus obóz sportowy w Ścięgnach koło Karpacza. Frekwencja na treningach jest bardzo wysoka i wynosi ok. 85-90 procent - mówi Jacek Kolecki, trener JKS.
czytaj dalej
      Gruchalski ponownie prezesem  
 


Romuald Gruchalski został ponownie wybrany prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Jarocin. Walne zebranie członków odbyło się 12 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie. Na spotkanie przybyło 21 członków.
Podczas spotkania wybrano honorowego prezesa, którym została Maria Sobczak, dyrektor jarocińskiej „trójki”. Z kolei honorowym członkiem klubu został Maciej Paterski, najlepszy jak dotąd wychowanek „Trójki”.
czytaj dalej
      Rwała i podrzucała  
 Weronika Kałmucka z Kotlina, uczennica II klasy technikum usług gastronomicznych w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach, zajęła 10. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów
i Juniorek do lat 17 w podnoszeniu ciężarów.

Turniej odbył się w mieście Ostrów Mazowiecka (woj. mazowieckie). Trwał trzy dni, od 6 do 8 listopada. Weronika, która na co dzień trenuje w szkole w Tarcach pod czujnym okiem Andrzeja Borkiewicza, w dwuboju podniosła w sumie 75 kg (29 kg - rwanie, 46 kg - podrzut).
czytaj dalej
      Pobiegli jak zawsze  
 


Jak co roku, w jarocińskim Zespole Szkół nr 3, w niecodzienny sposób uczczono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystej akademii z okazji 91-rocznicy niepodległości Polski i z okazji 91-rocznicy Powstania Wielkopolskiego na szkolne boisko wybrali się uczniowie, którzy do pokonania mieli 18 kilometrów i 200 metrów.
Wszyscy, którzy zdecydowali się spróbować sił, truchtem musieli pokonać 91 okrążeń wokół szkolnego boiska.
czytaj dalej
      Zwycięskie tygrysice  
 Patrycja Adamkiewicz, Marta Marecka i Weronika Kosmowska przeszły do historii Białych Tygrysów Golina. Podopieczne Józefiny Nowaczyk-Wróbel wywalczyły dwa złote i jeden srebrny medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. To najważniejsza impreza w tej kategorii wiekowej.
W Tarnowie Podgórnym, gdzie w tym roku rozegrano mistrzostwa, wystartowało blisko 120 zawodniczek i zawodników z 13 klubów, reprezentujących dwa województwa: wielkopolskie i zachodnio-pomorskie.
czytaj dalej
      Zaproszenie na zawody  
 


PUKS „Św. Marcin” zaprasza dzieci ze szkół podstawowych powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto na VII Świętomarciński Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbędzie się 28 listopada o godz. 9.30 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta klas I-IV, dziewczęta klas V-VI, chłopcy klas I-IV, chłopcy klas V-VI. Dla najlepszych zawodników przewidziano puchary, a dla wszystkich drobne upominki. Zgłoszenia w dniu rozgrywek od 9.00 do 9.20. czytaj dalej
      Walczył dzielnie, ale przegrał na punkty  
 W Kaliszu odbyła się kolejna runda w ramach Pucharu Polski w muay thai. Na te zawody udało się dwóch zawodników z Jarocina: Michał Siudziński (rocznik 1993) oraz Szymon Filipiak (1991). Pierwszy z zawodników niestety, nie wziął udziału w żadnej walce, bo nie było rywala w jego kategorii wagowej (+91). Z kolei Filipiak, dla którego był to debiut w amatorskich zawodach, walczył dzielnie i po trzech rundach przegrał na punkty.
Trenerem zawodników jest Aleksander Kruk z Białorusi, który prowadzi także zajęcia w jarocińskiej szkole muay thai.
czytaj dalej
      Dziewczyny są już pewne awansu  
 


Karolina Adamkiewicz i Magdalena Wawrzyniak już w pierwszych eliminacjach zapewniły sobie prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. W taekwondo olimpijskim prawo startu w zawodach finałowych ma po czterech zawodników wyłonionych w każdej z dwóch eliminacji.
W eliminacji jesiennej, rozegranej w Olsztynie, klub z Jarocina reprezentowało aż pięcioro zawodników. Najlepiej w rywalizacji zaprezentowała się Karolina Adamkiewicz, która w kategorii wagowej do 46 kg, zajęła drugie miejsce.
czytaj dalej
      Mistrzowskie pływanie  
 Drużyny chłopców i dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie nie dały szans swoim rywalom podczas Powiatowych Drużynowych Mistrzostw w pływaniu szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się 12 listopada na jarocińskim basenie na dystansie 10x50 metrów.
Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny z Zespołu Szkół Społecznych (dziewczęta), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (dziewczyny i chłopacy) Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (chłopcy), Społecznego Liceum Ogólnokształcące, dwie sztafety dziewcząt ZSO oraz jedna chłopców.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry