17 listopada 2018
Imieniny obchodzą:
Waleria, Salomea, Grzegorz


ŻYCIE SPORTOWE

      Rugbyści się połamali  
 


Okazją do podsumowania roku zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej była wigilia klubowa rugbystów jarocińskiej Sparty. Spotkanie z opłatkiem odbyło się w Cafe Kadr. - Generalnie ten rok można uznać za udany, choć teraz wiemy, że kilka rzeczy można było zrobić inaczej - mówi Mateusz Boruta z klubu rugby.
Zarząd klubu poinformował o dużym postępie organizacyjnym, tym bardziej, że jest to pierwszy rok, kiedy klub ma status stowarzyszenia kultury fizycznej.
czytaj dalej
      Puchary dla kierowców  
 U podnóża Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego, gdzie miało miejsce wręczenie tytułów dla najlepszych kierowców wyścigowych w Polsce.
Podczas imprezy nie mogło zabraknąć Patryka Pachury wraz z jego całym teamem. Galę zorganizował Polski Związek Motorowy.
czytaj dalej
      Ulegli tylko gospodarzom  
 


W niedzielę przed Bożym Narodzeniem w pięknej hali widowiskowo - sportowej Winiary Arena w Kaliszu odbył się V Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej. Jest on organizowany od 2005 roku tradycyjnie przez klub KKS Kalisz jako zakończenie roku piłkarskiego w tym mieście.
Tegoroczna edycja podobnie jak w ubiegłych latach rozpoczęła się zawodami drużyn młodzieżowych, a więc tzw. „Małym Turniejem Gwiazdkowym”, w którym wystąpiło 7 zespołów z rocznika 1997 i młodsi.
czytaj dalej
      Ziaja: Bez sali też można!  
 


Za nami Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się 16 i 18 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkół w Kotlinie. Wśród dziewcząt do rywalizacji stanęło pięć drużyn, które w eliminacjach zajęły pierwsze dwa miejsca w swoich grupach.
Najlepiej, zdobywając komplet oczek eliminację przebrnęły ekipy ze SP z Łuszczanowa oraz Szkoły Podstawowej z Wilkowyi, grającej w innej grupie.
czytaj dalej
      Kolarze „Trójki” pojadą z logo Życia!  
 UKS nie jest grupą zawodową. Na każdym jednak kroku widać, że stara się nią być. Klub działa dzięki lokalnym przedsiębiorcom, samorządowcom oraz rodzicom. Co z tego wynika? Na przykład tytuł mistrzyni Polski juniorek Weroniki Rybarczyk, której... niestety na imprezie zabrakło. Wszystkiemu winna jest grypa.
I jak zaznaczył prezes Gruchalski, UKS to co prawda klub amatorski, ale daleki od amatorszczyzny. Dużo jest w tym racji, o czym świadczą wyniki oraz klasyfikacja klubowa Wielkopolski w 2009 roku. - Nie wiem, kiedy Szymon chodzi spać, ale wiem ile czasu poświęca na pracę w tym klubie. Szymon, dziękuję Ci - mówił Romuald Gruchalski wyraźnie wzruszonym głosem.
czytaj dalej
      W życiu każdego sportowca pojawiają się wątpliwości  
 


Wywiad z jarociniakiem Sławkiem Nowakiem, bilardzistą I-ligowego Konsalnetu Warszawa

W tegorocznym rankingu najlepszych bilardzistów w Polsce obecnie zajmujesz trzecie miejsce. Lepsi od ciebie są tylko Tomasz Kapłan i Mateusz Śniegocki. To twoje najlepsze miejsce w rankingu w ciągu twojej kariery. Jak na to patrzysz, jesteś tym zachwycony, czy jednak rankingi nie obchodzą cię na tak bardzo jak sama gra?
czytaj dalej
      Tygrysy podbiły stolicę  
 Warsaw Cup to najbardziej prestiżowy i największy międzynarodowy turniej taekwondo w kategorii juniora i kadeta w Polsce. Wystartowały w nim także zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin, które przywiozły dwa złote i dwa brązowe medale. Na starcie obok najlepszych Polaków stanęli także reprezentanci z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Węgier, Litwy i Estonii.
Oprócz samych zawodów, organizatorzy zawodów po raz kolejny przygotowali dużo niespodzianek, w tym seminarium, które prowadził koreański mistrz Kang Cheol-In.
czytaj dalej
      Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego  
 


17 grudnia o godzinie 13:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie odbędzie się Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach mogą uczestniczyć dziewczęta i chłopcy z terenu miasta i gminy Jarocin, Żerków, Jaraczewo, Kotlin i Nowe Miasto. Mecze rozegrane zostaną w dwóch kategoriach klas I-IV oraz V-VI. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są na pół godziny przez rozpoczęciem zawodów. czytaj dalej
      Na podium w Swarzędzu  
 Drugie miejsce zajęła drużyna trampkarza młodszego Jaroty Jarocin w IV Ogólnopolskim Halowym Turnieju rocznika 1996 i młodszych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.
W turnieju uczestniczyło dziewięć drużyn: Dąb Dębno, MUKS Marcinki Kępno, Poznaniak Poznań, Poznaniak II Poznań, Przemysław Poznań, Kopernik Poznań, UKS Lider A Swarzędz, UKS Lider Swarzędz, Jarota Jarocin. Drużyny w wyniku losowania podzielono na trzy grupy.
czytaj dalej
      „Kosa” i „Stefan” na wypożyczenie  
 


Żaden z testowanych w ostatnim tygodniu przez Jarotę Jarocin zawodników nie dostał angażu w jarocińskim klubie. Czesław Owczarek mówi, że podczas zimowych pojedynków da szansę kilku kolejnym młodym zawodnikom.
Z klubem, przynajmniej na pół roku żegnają się 20-latkowie Damian Kosiński i Kamil Stefaniak, którzy zostaną wypożyczeni. W grę wchodzą: Stal Pleszew, Piast Kobylin, Płomyk Koźminiec i Calisia Kalisz.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry