18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Kibice pomogli  
 Prawie 10 tysięcy złotych udało się zebrać podczas V Turnieju Charytatywnego Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Bartka” . Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie trzyletniego Bartka Bandury z Dębiogóry (powiat krotoszyński). Patronat nad imprezą już po raz kolejny objęła redakcja Życia Jarocina.
Jest już tradycją, że na imprezę zapraszane są gwiazdy. Tym razem do hali sportowej w Koźminie zawitali piłkarz Warty Poznań Piotr Reiss i bokser Maciej Zegan.
czytaj dalej
      Marcinkowski i Fornalczyk wędkarzami roku  
 


86 na 700 zarejestrowanych członków wzięło udział w spotkaniu sprawozdawczym Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Jarocin - Miasto, które odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdania poszczególnych komisji. Okazało się, że jednym z największych problemów jest nieporządek zostawiany nad zbiornikami wodnymi. czytaj dalej
      W górach szukali formy  
 


43 najmłodszych zawodników Jaroty Jarocin uczestniczyło w obozie sportowym Murzasichle. W ładowaniu akumulatorów wzięły udział trzy drużyny młodzieżowe z jarocińskiego klubu. Zawodnicy i trenerzy do domów wrócili 30 stycznia.
W skład kadry obozowej weszły ekipy juniora starszego (trener Tomasz Kosiński), junior młodszy (trener Łukasz Stachowiak, kierownik Hieronim Grzebyszak) oraz trampkarz młodszy (trener Jacek Kolecki).
czytaj dalej
      Sportowe ferie  
 Tradycyjnie już w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie odbyły się turnieje unihokeja dla chłopców. Zgłosiło się do nich 40 uczniów z klas piątych i szóstych.
Do rywalizacji w każdej kategorii przystąpiły trzy zespoły. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
czytaj dalej
      Zagramy dla Bartka!  
 Pierwsza nasza Impreza odbyła się w roku 2006, kiedy to kwestowaliśmy na rzecz Krzysztofa Marcisza, cierpiącego na poważne schorzenie kręgów szyjnych kręgosłupa. Wówczas w Turnieju uczestniczyło ledwie kilka zespołów, a podczas licytacji sportowych gadżetów uzbieraliśmy 1,400 złotych.

Kwota to została przeznaczona na kosztowną operację Krzyśka, która odbyła się w Wielkiej Brytanii. Nie przypuszczaliśmy wówczas, że w kolejnych latach Turniej uda nam się rozbudować aż tak bardzo, by stał się największą Imprezą tego typu w południowej Wielkopolsce.
czytaj dalej
      Gala godna mistrzów  
 Mimo zwałów śniegu i niesprzyjających warunków atmosferycznych prawdziwe tłumy rodziców, sponsorów, zawodników i zaproszonych gości przybyły do jarocińskiego kina ECHO, aby podsumować miniony sezon w wykonaniu Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Białe Tygrysy Jarocin.
Na spotkaniu oprócz zaproszonych gości reprezentujących urząd miejski oraz powiat zjawili się prezesi i zaprzyjaźnieni trenerzy kolarstwa i piłki nożnej. Będąc w kinie nie mogło obejść się bez dobrze zrobionego filmu, który w kilku ciekawych fotosach obrazował, co działo się w klubie w 2009 roku.
czytaj dalej
      Stefan i Kosa w Hiszpanii!  
 


- Nie ma sensu nigdzie wyjeżdżać, skoro na miejscu mamy dobre warunki. Jest sztuczne boisko, siłownia, odnowa, świeżo oddana do użytku sala gimnastyczna - mówi Czesław Owczarek, trener Jaroty zapytany o to dlaczego jego zespół nie wyjeżdża na żaden obóz zimowy.
11 stycznia ruszyły przygotowania najlepszego wielkopolskiego II ligowca do rundy wiosennej.
czytaj dalej
      Jarota w I lidze? Damy radę!  
 


Rozmowa z Dariuszem Brzostowskim, bramkarzem Jaroty Jarocin

Na początku powiedz naszym kibicom jak spędziłeś święta i sylwester?
Święta spędziliśmy w Grodzisku Wielkopolskim u moich rodziców. Na sylwestra wróciliśmy do Turku i bawiliśmy się w naszym domu. Muszę przyznać, że była świetna impreza!

Jakie miałeś oczekiwania, co do drużyny, kiedy przychodziłeś do Jarocina? Miałeś inne propozycje gry?
czytaj dalej
      Półfinał rejonu dla Jarocina  
 Starostwo Powiatowe w Gnieźnie było organizatorem półfinału rejonu Poznań teren wschód w piłce siatkowej chłopców grupy B szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach udział wzięły ekipy gospodarzy - II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Śremu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Jarocina.
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Pierwsze miejsce z czterema punktami na koncie zajęli zawodnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.
czytaj dalej
      „Garbus” wśród najlepszych  
 


Piotr Garbarek, obrońca Jaroty Jarocin, głosami czytelników Głosu Wielkopolskiego wybrany został najlepszym piłkarzem II ligi. Plebiscyt „Srebrnej Piłki” wygrał Sławomir Peszko, skrzydłowy Lecha Poznań.
Warto dodać, że trzecie miejsce wśród drugoligowców znalazł się Maciej Manelski. Uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się w poznańskim hotelu Andersia.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry