18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Remontują „Amerykę”  
 


Na ukończeniu jest ostatni w tym roku remont drogi w Kurcewie. Całość inwestycji jest finansowana z budżetu gminy Kotlin i pochłonie 175 tys. zł.
Nowa nawierzchnia została położona na odcinku 406 metrów. - Roboty drogowe w Kurcewie, które jest nazywane „Ameryką”, są na ukończeniu. W przyszłym tygodniu zostanie ukończona budowa tego odcinka. Aktualnie trwają prace, które polegają na uporządkowaniu całego terenu - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
czytaj dalej
      Emki pojadą do Kotlina i Żerkowa  
 


Jarocińskie Linie Autobusowe uruchamiają od 25 sierpnia dwa nowe, regularne połączenia. Jedną linią dojedziemy do Żerkowa, drugą przez Kotlin do Racendowa i Sławoszewa.
Autobusy mają kursować od poniedziałku do piątku, czyli w dni robocze. Do Żerkowa będzie kursować linia nr 11, z kolei do Kotlina linia nr 4.
Linia nr 4 będzie miała swój początek na jarocińskim dworcu PKP. Jej trasę w samym Jarocinie wyznaczają przystanki na ulicach: Moniuszki, Dąbrowskiego, Hallera i Wojska Polskiego. Dalej będzie wiodła przez Witaszyczki, Witaszyce, Wyszki, Kotlin, Sławoszew i Racendów. Pierwszy autobus z Jarocina będzie wyjeżdżał już o 4.35, ostatni o 20.10. W sumie do Kotlina będzie...
czytaj dalej
      Najpierw w traktor, potem w drzewo  
 


Mieszkaniec Woli Książęcej spowodował kolizję drogową i oddalił się z miejsca zdarzenia, a w trakcie ucieczki uderzył jeszcze w drzewo. Następnego dnia zgłosił się na policję.
Do zdarzenia doszło 14 sierpnia we Witaszycach. - Jadący ulicą Piaskową w Witaszycach kierowca ciągnika rolniczego, przed skrętem w ulicę Szkolną, usłyszał głośny pisk hamujących opon od samochodu, który z dużą prędkością zbliżał się w jego kierunku. Rolnik w ostatniej chwili zdążył przyspieszyć i uniknął bezpośredniego zderzenia z Oplem Astrą - relacjonuje mł. asp. Aleksander Szczepański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Mimo refleksu rolnika, samochód uderzył w przyczepione do ciągnika brony. Kierowca opla...
czytaj dalej
      Kotlin w paszczy smoka Pysia  
 


Spó³ka Agros Nova, producent m.in. soków Pysio i Fortuna, pokona³a bydgosk± Jutrzenkę w walce o kupno firmy Kotlin. Norweski koncern Orkla Brands International, po 11 latach zarz±dzania Kotlinem, pozbędzie się jego wszystkich udzia³ów na rzecz polskiej spó³ki.

O zakupie kotlińskiego przedsiębiorstwa Agros Nova poinformowa³a 27 sierpnia na swojej stronie internetowej. - Spó³ka Agros Nova wygra³a rywalizację o kupno spó³ki Kotlina i Elbro jako najlepszy oferent, którego profil dzia³alności, strategia i dotychczasowe sukcesy gwarantuj± optymalny rozwój przejmowanych podmiotów i wzmocnienie ich pozycji rynkowej - czytamy o oficjalnym komunikacie spó³ki. Transakcja ma zostać sfinalizowana w chwili wydania stosownej zgody przez Urz±d Ochrony Konkurencji
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry