18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Wandale znów dali o sobie znać  
 


Zniszczono przystanki na terenie gminy Kotlin. Tym razem zostały doszczętnie rozbite wiaty na ulicy Teodorowskiej, we Wyszkach oraz w Twardowie.

- Jeśli tylko dostaniemy szyby, przystanki zostaną naprawione - zapewnia Walenty Kwaśniewski, który ma nadzieje, że sprawcy zostaną złapani i ukarani przez organy ścigania. - Szkoda została zgłoszona na policję. Być może uda się ustalić sprawców - dodaje Kwaśniewski.
czytaj dalej
      Pałacowy plac sprzedany  
 


121 tys. zł zapłacił nowy nabywca terenu, na którym kiedyś stał zabytkowy pałacu we Wyszkach. Nowym właścicielem terenu jest Stanisław Hadrzyński z Kotlina.

Miejsce od dłuższego czasu nie było w najlepszym stanie. Rada gminy postanowiła, że teren we Wyszkach zostanie sprzedany. - Wszystko musi mieć swojego właściciela, bo wtedy ma kto o to zadbać i porządkować. Gmina musi kupować to, co potrzebuje, a pozbywać się tego, co już nie jest potrzebne - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
czytaj dalej
      TIR-ami już nie zaparkują  
 


Cztery znaki zakazu zatrzymywania samochodów ciężarowych zostały postawione na drodze przed Urzędem Gminy Kotlin.

Znaki zakazu parkowania samochodami ciężarowymi zostały ustawione przez Zarząd Dróg Powiatowych - Ten pomysł spodobał mi się i wydaje się, że jest lepiej - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
czytaj dalej
      Olimpijczyk u „Ziółek”  
 


Zespół Szkół w Klęce gościł jednego z najbardziej znanych i utytułowanych sportowców powiatu średzkiego ostatnich lat. Do szkoły zawitał Rafał Wieruszewski, jeden z najlepszych polskich czterystumetrowców, uczestnik dwóch olimpiad (Ateny 2004 i Pekin 2008) i medalista mistrzostw świata i Europy. Sprinter zjawił się w Klęce wraz ze swoim trenerem Mieczysławem Kaczorem.

Wieruszewski na spotkaniu z uczniami opowiadał o swoich startach na najważniejszych dla sportowca zawodach, czyli Igrzyskach Olimpijskich. Jego trener opowiadał o swoich obecnych wychowankach. Obydwaj panowie odpowiadali na liczne pytania uczniów.
czytaj dalej
      Pierwsza przysięga  
 


Uczniowie dwóch pierwszych klas w Zespole Szkół w Klęce zostali pasowani na uczniów. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej 27 października. Oprócz dwóch klas siedmiolatków w tej ważnej uroczystości uczestniczyli rodzice oraz nauczyciele. Dzieci zorganizowały część artystyczną, a następnie złożyły przysięgę i zostały olbrzymim ołówkiem pasowane na pełnoprawnych uczniów pierwszej klasy. Po spotkaniu rodzice mogli skorzystać z porady przedstawicielki SANEPiDu.
(ts)
czytaj dalej
      Dostali nagrody  
 


Zostały wręczone nagrody dla nauczycieli z terenu gminy Kotlin. W tym roku wyróżnieniami zostało uhonorowanych pięć osób, a pula nagród wynosiła 8 tys. zł.

Tegoroczne nagrody zostały wręczone podczas spotkania z okazji Dnia Nauczyciela, który odbywał się w Prokopowie.
Pula nagród, która wynosiła 8 tys. zł, została podzielona na pięć osób. Nagrody przyznawane są przez specjalną komisję. - Wszystko określa regulamin. Przede wszystkim na wyróżnienia składają się osiągnięcia w pracy nauczycielskiej, a także podniesienie klasyfikacji zawodowych - podkreśla Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
(bk)
czytaj dalej
      Dom kultury przed boiskiem  
 


- W Kotlinie boisko powstanie. Na razie nie wiem, gdzie i kiedy, ale na pewno będzie wybudowana płyta do gry w piłkę nożną - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.

Od dłuższego czasu mieszkańcy Kotlina narzekają, że brakuje pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną. Na mecze swojej ukochanej drużyny muszą jeździć do Magnuszewic. Niedawno była propozycja, żeby plac do gry powstał na terenach obok stacji kolejowej lub za Zakładem Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego w Kotlinie. - Nie są to ciekawe miejsca, jeśli chodzi o ukształtowanie terenu. Różnica w wielkości terenu przy stacji kolejowej wynosi 1.8 metra. Jest to niewyobrażalny zakres prac, gdyż trzeba nawieść dużo ziemi - mówi Kwaśniewski
czytaj dalej
      Nadadzą szkole „imię”  
 


Ksiądz Jan Twardowski będzie od 1 września przyszłego roku patronem Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie.
„Spieszmy się kochać ludzi. Tak szybko odchodzą” - to jeden z najbardziej znanych cytatów księdza poety, który od przyszłego roku zostanie patronem Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie. Z propozycją nadania szkole imienia wystąpiła do żerkowskiej rady miejskiej dyrektorka Barbara Nawrocka.
czytaj dalej
      Pół wieku w małżeństwie  
 


Przy muzyce orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej 26 parom z gminy Żerków wręczono ordery za długoletnie pożycie małżeńskie. czytaj dalej
      666 butelek za jeden „Żywiec”  
 


Od nowego roku mieszkańcy gminy Kotlin zapłacą więcej za wodę i ścieki. - Podwyżka cen jest spowodowana tym, że ścieki trzeba przepompować do Wyszek, a z tym wiążą się dodatkowe koszty - podkreśla Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
Najwięcej zdrożały ścieki, gdyż od stycznia mieszkańcy gminy Kotlin będą musieli zapłacić za 1 m3 aż o 50 gr więcej niż w poprzednim roku. - Podwyżka wynosi prawie 25%, ale chyba jest ona jednorazowa. Spowodowane jest to kosztami, jakie musimy pokryć za transport ścieków do nowej oczyszczalni, która znajduje się w Wyszkach - dodaje Walenty Kwaśniewski.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry