13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

WIEŚCI Z GMIN

      Mniej rolnego  
 


Jaraczewskich rolników z pewnością ucieszy informacja, że w nadchodzącym 2009 roku zapłacą niższy podatek rolny aniżeli w roku bieżącym. W 2008 roku płacić musieli po 115 złotych od hektara, w 2009 roku będzie to kwota 110 złotych.

Główny Urząd Statystyczny średnią cenę skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów 2008 roku, stanowiącą podstawę w obliczaniu podatku rolnego, określił na poziomie 55,80 zł. za 1 q.
czytaj dalej
      Pozytywne opinie, umowa bez daty  
 


Pozytywna opinia wniosku na dofinansowanie uzyskana dla projektu przygotowanego przez jaraczewski GOPS powinna oznaczać szybki przepływ gotówki na jego realizację z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, dotychczasowe doświadczenie innych jednostek niestety rozwiewa tak optymistyczne plany.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaraczewie w czerwcu wystąpił o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, które miałoby wesprzeć lokalne inicjatywy wyrównywania szans i podnoszenia aktywności zawodowej osób zamieszkałych na terenach wiejskich.
czytaj dalej
      Kanalizacja w Magnuszewicach  
 


Główną inwestycją w gminie Kotlin w przyszłym roku jest budowa kanalizacji sanitarnej w Magnuszewicach. - To zadanie czeka od kilku lat - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
Koszt realizacji priorytetowej inwestycji będzie wynosił ok. 2 mln zł. Włodarz nie ukrywa, iż liczy na to, że gminie w przyszłym roku uda sie pozyskać dodatkowe środki z funduszy europejskich.
czytaj dalej
      Inflacyjna podwyżka  
 


Od nowego roku wszyscy sprzedający towary na Kotlińskim targowisku zapłacą więcej za użytkowanie terenu. Sprzedawcy za jeden metr kwadratowy będą musieli zapłacić 2,20 zł.

W poprzednim roku sprzedawcy za jeden metr kwadratowy płacili 2 zł. Jak mówi wójt gminy Kotlin, Walenty Kwaśniewski podwyżka jest jednorazowa, a ostatnia była robiona trzy lata temu.
czytaj dalej
      Mendelssohn po 50 latach  
 


15 par małżeńskich z gminy Kotlin oraz 18 z gminy Jaraczewo obchodziło jubileusz złotych godów. W Kotlinie jubilaci zostali zaproszeni do sali „Wikad”, gdzie wójt Walenty Kwaśniewski wręczył wszystkim parom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Odznaczenia te, za 50-letni staż małżeński, przyznał prezydent.

Oprócz wójta, serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia pomyślności i szczęścia w życiu rodzinnym złożyli również Czesław Moch, przewodniczący Rady Gminy Kotlin, Genowefa Dekert, sekretarz gminy oraz Michał Urbaniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kotlinie.
czytaj dalej
      Wędkarz ocalił łabędzia z pułapki  
 


Do naszej redakcji zgłosił się członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, który zrelacjonował akcję ratowania łabędzia zaplątanego w żyłkę wędkarską.

Ptak został uratowany na starorzeczu Warty.
czytaj dalej
      Rezygnują z gniazd  
 


Urząd Gminy Kotlin rezygnuje z usług poznańskiej firmy śmieciowej Remondis, a dokładnie z gniazd do segregacji odpadów, które ta rozmieściła w gminie.

- Do firmy Remondis poszło pismo, żeby sobie te pojemniki z terenu gminy Kotlin sprzątnęli.
czytaj dalej
      Śpiewali o historii  
 


„Historia w piosence” - pod taką nazwą odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaraczewie I Przegląd Piosenki Patriotycznej. Konkurs odbył się z okazji 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz GOK-u w organizację imprezy włączyli się: Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jaraczewie, tamtejszy urząd gminy oraz Związku Harcerstwa Polskiego w Jaraczewie.

Przegląd przeprowadzony został w 3 kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Jan Tomczak, Jerzy Jakubowski i Andrzej Szymczak, po wysłuchaniu 20 wykonawców ze szkół w Goli, Noskowie, Rusku, Górze, Wojciechowie oraz z gminazjów w Rusku i Jaraczewie ogłosiło werdykt.
W kategorii klas 0-III wygrała Sara Sipurzyńska (SP Rusko), w kategorii klas IV-VI Maria Zdunek (SP Góra), a wśród gimnazjalistów zwycięstwo przypadło Marice Latanowicz z jaraczewskiej placówki. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez GOK.
(pat)
czytaj dalej
      Janicki zastąpił Janickiego  
 


Janusz Janicki zastąpił na stanowisku przewodniczącego rady gminy w Nowym Mieście swego kuzyna - Ireneusza. Nowego szefa rady wybrano w piątym głosowaniu. Poprzednie cztery nie dały żadnemu z kandydatów bezwzględnej większości.

Ireneusz Janicki złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego pod koniec października.
czytaj dalej
      „Nie rzucim ziemi...  
 


… skąd nasz ród” - pod takim tytułem odbywał się siódmy Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej. Rozpoczął się on wspólną mszą świętą odprawioną przez ks. Rafała Grześkowiaka, wikariusza parafii w Żerkowie. Spotkanie chórów przypadło w dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Cecylii - patronki chórów.

Druga część integracji chórów odbyła się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry