18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Dwóch trenerów i dwie grupy pod lasem  
 Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Antonio” działa od 2006 roku. W ekipie, którą prowadzi Zdzisław Witczak, a ostatnio także Andrzej Karaś, grają chłopcy z Jarocina i okolic. - Nasz klub jest otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych do gry w piłkę. Warunek jest jeden. Zawodnik nie może mieć więcej niż 10 lat - mówi Witczak.
W klubie, który swoją siedzibę ma na Tumidaju, trenują dwie grupy.
czytaj dalej
      Maciej Udzik kochał sport  
 


2 czerwca w Jarocinie odbędzie się IV Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Udzika. Wezmą w nim udział drużyny z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów, które wcielą się w ekipy, które wystartują w prawdziwych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Republice Południowej Afryki w 2010 roku. Za nami losowanie podczas którego ekipy zostały podzielone na cztery grupy.
Formuła turnieju, jest oparta na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Republice Południowej Afryki w 2010 roku i w związku z tym, dla każdej szkolnej drużyny uczestniczącej w turnieju, została dolosowana reprezentacja kraju uczestniczącego w prawdziwym mundialu.
czytaj dalej
      Dziewczyna z wędkami  
 Przeważnie jest tak, że pasję łowienia ryb przejmuje się od ojca. To on uczy cię pierwszych ruchów wędką, to on podaje pierwszą przynętę. W tym wypadku było inaczej. Większość kobiet nie nabiłoby glizdy lub innego robactwa na haczyk w celach wielogodzinnych wyczekiwań nad taflą wody. Ona jest inna. - Najlepsze jest to, że nie lubię jeść ryb - śmieje się 17-letnia Ola Trzeciak, która właśnie podpisała roczny kontrakt z wędkarskim klubem z Koszalina.
Ola swoją przygodę ze sportem zaczynała w jarocińskiej Piranii, gdzie dziś jej siostra jest jedną z instruktorek.
czytaj dalej
      Rekordowy egzamin u „Tygrysów”  
 


Czteroletnia Emilka Płatonowicz była najmłodszą zawodniczką, która wzięła udział w egzaminie na stopnie uczniowskie (kup), zorganizowanym przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Białe Tygrysy” Jarocin. Łącznie w sprawdzianie udział wzięło 61 zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 15 lat.
Po raz kolejny egzamin przeprowadził Robert Sadurski z Poznania, trener - koordynator Wielkopolskiego Związku Taekwondo, posiadający licencję egzaminatora Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
czytaj dalej
      Dobrze w Krotoszynie  
 Dziewięciu zawodników jarocińskiej Piranii wzięło udział w IV Memoriale Pływackim im. Macieja Sroczyńskiego, który odbył się w Krotoszynie. Podopieczni Witolda Bierły wśród zawodników z innych sześciu klubów spisali się bardzo dobrze.
Wśród dziewcząt wystartowały: rocznik 99 Baranowska Paulina, Spychał Aleksandra, Czaplicka Aleksandra, Brunarska Zofia. Rocznik 98 Krawiec Karolina.
czytaj dalej
      Mistrzowskie dźwiganie  
 


Z okazji dnia otwartego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbył się Wojewódzki Turniej Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Mistrzostwa, na które zjechało ponad 50 zawodników z całej Wielkopolski toczyły się do późnych godzin nocnych. W Tarcach oprócz gospodarzy wystartowali zawodnicy Promienia Opalenica, Zamku Gołańcz i Polonii Nowy Tomyśl.
Przed zawodami, dyrektor tarzeckiej szkoły Sławomir Adamiak z rąk burmistrza Opalenicy Ryszarda Napieralskiego odebrał pamiątkową plakietkę za wkład rozwoju podnoszenia ciężarów w Wielkopolsce.
czytaj dalej
      Rajd przez cztery powiaty  
 Na terenie czterech powiatów jarocińskiego, średzkiego, gostyńskiego i śremskiego toczył się tegoroczny VIII Nietypowy Rajd Samochodowy Lodowiec 2010. Zawody te na stałe już wpisały się w kalendarz lokalnych imprez sportowych. Powoduje to, że na starcie z roku na rok staje coraz więcej uczestników. Tym razem 10 załóg.
Wzorem lat ubiegłych załogi spotkały się na starcie przy świetlicy wiejskiej w Goli. Sobotni etap zakończył się w Błażejewku (powiat śremski), a na metę dotarły wszystkie ekipy bez większych problemów.
czytaj dalej
      Cały Kotlin biega  
 


21 maja o godzinie 10:30 rozpoczną się VI Ogólnopolskie Biegi Przełajowe Jana Pawła II w Kotlinie. Trasa wyścigu wytyczona zostanie wokół stadionu kotlińskiej szkoły.
W imprezie mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie tylko z terenu gminy Kotlin, ale z całego powiatu jarocińskiego, uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dzieci i młodzież z zaproszonych szkół noszących imię Jana Pawła II.
czytaj dalej
      Łowca medali  
 Pod koniec marca w śremskiej sali widowiskowej odbyły się I Mistrzostwa Gold Team Open Polish Championship w brazylijskim jiu jitsu. Imprezę podzielono na dwa dni. W pierwszym do rywalizacji przystąpiło 240 dzieci. Następnego dnia do rywalizacji przystąpiło 200 juniorów i seniorów.
Wśród zawodników, którzy stanęli w szranki mistrzostw, znalazł się także Dominik Chmiel z Kotlina, który na co dzień reprezentuje barwy koźmińskiego Pretoriana.
czytaj dalej
      Awans bez problemów  
 


Komplet zwycięstw i tylko sześć straconych setów - tak wygląda dorobek zawodników jarocińskiego Siatkarza po zakończonym właśnie sezonie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Każdy, kto jest związany ze sportem jako trener czy jako zawodnik, chciałby mieć taki sezon. Zobaczymy, jak to dalej będzie - mówi Leszek Smoczyński, opiekun drużyny.
Zarówno przez pierwszą jak i drugą rundę jarociniacy nie mogli znaleźć sobie równych.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry