18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Dowóz droższy o połowę  
 


Ponad pół miliona złotych wyda gmina Nowe Miasto na dowozy dzieci do szkół. Ostatnio wybrano ofertę firmy Klimczak na dowóz dzieci z terenu gminy Nowe Miasto do Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Zwycięska oferta była też jedyną, jaka wpłynęła do urzędu. Firma Klimczak zajmowała się dowozem dzieci do ZSS w Jarocinie również w ubiegłym roku, ale za znacznie niższą cenę.
czytaj dalej
      Filharmonia w szkole  
 Szkoła Podstawowa w Klęce zainaugurowała sezon muzyczny koncertami dla uczniów. Najpierw dla uczniów najmłodszych klas zagrało Wielkopolskie Biuro Muzyczne z programem poświęconym twórczości Fryderyka Chopina, a później dla uczniów klas IV - VI zagrali muzycy Filharmonii Poznańskiej.
(ts)
czytaj dalej
      Jednogłośnie za programem  
 


Ponad 100 tysięcy złotych przeznaczy w 2009 roku gmina Żerków na Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Większość tej kwoty to wynagrodzenia i pochodne członków komisji.

Gminny program przeciwdziałania alkoholizmowi na 2009 rok przyjęto podczas ostatniej sesji w ubiegłym roku.
czytaj dalej
      Radny stracił mandat  
 


b]Bronisław Banasiak z Raszew nie jest już radnym gminy Żerków. Na ostatniej sesji został odwołany ze swej funkcji. Powodem jest skazujący wyrok sądu dla radnego, który po pijanemu spowodował wypadek samochodowy.[/b]

Decyzję o wygaśnięciu mandatu radnego Bronisława Banasiaka podjęto podczas ostatniej sesji starego roku. Jej powodem był prawomocny wyrok sądu wobec radnego z Raszew.
czytaj dalej
      Radiowóz i figurka na szczęście  
 


Nowy radiowóz otrzymali kotlińscy policjanci. Kia Ceed zastąpi wysłużonego poloneza, który tymczasowo będzie jeszcze użytkowany przez komendę z Jarocina. Koszt zakupu nowego pojazdu wyniósł 58 tysięcy złotych. Ponad połowę pieniędzy na ten cel przeznaczyli kotlińscy radni.

Przekazanie nowego pojazdu odbyło się na ostatniej sesji Rady Gminy w Kotlinie. Kluczyki do nowego samochodu przed budynkiem kotlińskiego urzędu wręczył komendantowi jarocińskiej policji wójt Kotlina Walenty Kwaśniewski.
czytaj dalej
      Budżet z kryzysem w tle  
 


- Dziękuję za rzeczowe podejście do tego budżetu, warunkiem jego realizacji jest nasza współpraca - stwierdził wójt Dariusz Strugała po tym, jak jaraczewscy radni zgodnie opowiedzieli się za przyjęciem projektu budżetu gminy na 2009 rok.

- Jest to budżet zrównoważony z niewielką rezerwą budżetową. Czy chcemy, czy nie chcemy, budżet, który dziś podejmiemy, będzie ulegał zmianom - mówił o planach na 2009 rok wójt Strugała.
czytaj dalej
      Zostali aniołami  
 


Grupa „Orfeusz” o grecko - polskim składzie wstąpiła w kościele parafialnym w Lubini Małej. Ich występ zasponsorowany przez jedną z rodzin stał się wielkim wydarzeniem w życiu tej małej wspólnoty parafialnej. Tym bardziej, że parafia w lutym będzie przeżywać swój jubileusz.

- W naszej maleńkiej parafii wielcy goście, chociaż oni uważają się za prostych zwyczajnych ludzi. Dali temu wyraz, przyjmując zaproszenie do nas. Druga sprawa występują u nas za symboliczną kwotę - powitał muzyków ks. Arkadiusz Hajdasz, miejscowy proboszcz.
czytaj dalej
      Dziecięce śpiewanie w GOK-u  
 30 dzieci wzięło udział w XII Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Nowe Miasto. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się młodzi wykonawcy podzieleni na trzy grupy wiekowe.

W kategorii najmłodszych wystąpiło 11 dzieci, w kategorii klas IV - VI wzięło udział siedmioro uczniów. Najliczniejszą - 12-osobową grupę śpiewających dzieci stanowili gimnazjaliści.
czytaj dalej
      Najmłodsi uwolnili Mikołaja  
 


Dzieci z przedszkola oraz „zerówki” w Klęce otrzymały zadanie uwolnienia Świętego Mikołaja uwięzionego w lochach stacji kolejowej w Zaniemyślu.

Dzieciaki wraz z opiekunkami dojechały na miejsce wąskotorówką. Po drodze harcerze, którzy byli pomocnikami Mikołąja, uczyli najmłodszych piosenek oraz czarodziejskiego zaklęcia.
czytaj dalej
      Za akcje i szkolenia  
 


Zawodowi strażacy za swoją pracę pobierają pensje, ochotnicy także za podejmowane ryzyko nie mogą zostać tylko z „dziękuję”. Należy im się ekwiwalent.

Zgodnie z decyzją radnych jeraczewscy strażacy ochotnicy za każdą godzinę uczestnictwa w działaniach ratowniczych otrzymają ekwiwalent w wysokości 13 złotych.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry