18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Rozgrzewka przed mistrzostwami Polski  
 


277 zawodników z 29 klubów wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich puchar burmistrza Kędzierzyna Koźle. Jarocińską Piranię w tych mistrzostwach reprezentowała Amanda Pawlicka (rocznik 97), która wróciła z pięcioma medalami, a raz znalazła się na czwartej pozycji.
Amanda zdobyła dwa złote medale na 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym, również dwa brązowe medale na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz srebrny krążek na 200 m stylem motylkowym.
czytaj dalej
      Seaty ruszyły do boju  
 Rozpoczął się kolejny sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. - Dla naszego zespołu była to ciężka próba - mówi Patryk Pachura, kierowca z Kruczyna. Pierwsza eliminacja sezonu 2010 odbyła się na torze Hungaroringu pod Budapesztem.
Warto dodać, że lista startowa zawodów była obsadzona wieloma bardzo mocnymi samochodami. W tej stawce znalazły się też dwa seaty ze „stajni” Pachura Motorsport, które prowadzone były przez Patryka Pachurę i jego brata Sebastiana.
czytaj dalej
      Gala MMA w Jarocinie  
 22 maja w nowej hali sportowej przy stadionie odbędzie się gala MMA i tajskiego boksu. Najpierw na prawdziwy ring wyjdą zawodnicy startujący w lidzie A1. Gwoździem programu będzie pięć zawodowych walk, w których wezmą m.in Mateusz Lorenc z Jarocina oraz Adrian Wytwert, pierwszy Polak, który walczył i wygrał na stadionie Lumpinee w Bangkoku, walki zawodowe: 17 walk (11 wygranych, w tym 7 przez K.O, 6 przegranych).
Oprócz tego na scenie zobaczymy pokaz tańca oraz koncert hip-hopu. Cena biletu 7 złotych. Całość dochodu przekazany zostanie na cel charytatywny. Patronat nad imprezą objęło Życie Jarocina. Zapraszamy!
czytaj dalej
      Derby na remis  
 Pojedynki Jaroty z Nielbą chyba już zawsze będą miały podtekst barażowy. Nie ważne, gdzie rozgrywany jest mecz, kibice w Jarocinie jak i Wągrowcu czekają na niego z dużymi nadziejami. Tak było i tym razem, bo emocji nie zabrakło. Były gole, kartki i niewykorzystany karny.
Wagę znaczenia pojedynku barażowego przed spotkaniem czuli także piłkarze. - Wiadomo, że to są derby, a każde derby rządzą się swoimi prawami i na pewno spodziewamy się ciężkiego spotkania.
czytaj dalej
      Cały Kotlin biega  
 


21 maja o godzinie 10:30 rozpoczną się VI Ogólnopolskie Biegi Przełajowe Jana Pawła II w Kotlinie. Trasa wyścigu wytyczona zostanie wokół stadionu kotlińskiej szkoły. W imprezie mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie tylko z terenu gminy Kotlin, ale z całego powiatu jarocińskiego, uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dzieci i młodzież z zaproszonych szkół noszących imię Jana Pawła II.
Oprócz tego odbędzie się także Bieg Absolwenta „Bieg pamięci Jakuba Kościańskiego i Wojciecha Pisarskiego”.
czytaj dalej
      Kamienie, korzenie, długo w górę, długo w dół...  
 Z tygodnia na tydzień rozkręca się Weronika Rybarczyk. Zawodniczka UKS „Trójka” Jarocin dzień po wygranej w Warszawie, wystartowała w pierwszym maratonie z cyklu Skandia Maraton Lang Team, który odbył się w Chodzieży.
Podopieczna Szymona Gruchalskiego ścigała się na dystansie 54 kilometrów. - „Ryba” pokonała na tym odcinku ponad 500 m przewyższeń, co świadczy o trudnej, jak na wielkopolskie warunki trasie - mówi trener.
czytaj dalej
      Paterski w gazie  
 


Maciej Paterski, były kolarz Trójki Jarocin, wziął udział we włoskiej jednodniówce - 76 Giro dell’Appennino. Wyścig prowadzony w terenie górskim wygrał jego klubowy kolega, Chorwat Robert Kisierlovski. Maciej ukończył wyścig w zasadniczym peletonie, w sumie na 60. pozycji. Wyścig zadedykowano znakomitemu kolarzowi Fausto Coppiemu, który tragicznie zginął niedawno w wypadku samochodowym. czytaj dalej
      Wysoki poziom, niezapomniane emocje  
 


11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Kępna, Pleszewa, Kalisza, Koźmina Wlkp., Ostrowa Wlkp., Turka, Środy Wlkp., Puszczykowa i Jarocina wystartowało w X Wielkopolskim Turnieju w Aerobiku Grupowym. Łącznie przed jury i liczną publicznością zaprezentowało się 120 zawodników.
Wśród przyjezdnych znalazły się zespoły, które zajęły czołowe miejsca w Finale Wojewódzkim Licealiady w aerobiku grupowym rozegranym 31 marca w poznańskiej Arenie.
czytaj dalej
      Walkoweru nie będzie  
 Działacze Jaroty Jarocin zwrócili się do Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, do jakiej doszło w końcówce spotkania z Górnikiem Polkowice. Mecz, który odbył się 25 kwietnia, zakończył się zwycięstwem gości 0:1, ale najwięcej kontrowersji wywołała zmiana, jakiej w końcówce meczu dokonali górnicy.
Zgodnie z przepisami w drugoligowym spotkaniu można dokonać czterech zmian. Ta ostatnia jest jednak możliwa tylko wtedy, gdy za młodzieżowca wchodzi inny młodzieżowiec.
czytaj dalej
      Łuszczanów na trzecim  
 


W Nowym Mieście nad Wartą odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań - Wschód w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych, w których uczestniczyła również drużyna Zespołu Szkół Niepublicznych w Łuszczanowie, która reprezentowała w tych zawodach powiat jarociński.
Dziewczęta z Łuszczanowa, prowadzone przez Pawła Kulkę, które wystąpiły po raz pierwszy na tym szczeblu rozgrywek, spisały się bardzo dobrze, zajmując w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry