18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Wojciechowo czeka w kolejce  
 


W ostatnich dwóch latach małymi krokami zmieniał się wizerunek świetlicy wiejskiej w Zalesiu. W tym roku na remonty i modernizację tego obiektu gmina przeznaczy kolejne 80 tysięcy złotych. Na remont świetlicy w Wojciechowie Jaraczewo ubiegać sie będzie o unijne środki z programu „Odnowa wsi”.
Prace remontowe, jakie zaplanowano na bieżący rok w świetlicy w Zalesiu pochłoną łącznie około 80 tysięcy złotych.
czytaj dalej
      Wybiorą pod koniec marca  
 


W niedzielę, 29 marca odbędą się uzupełniające wybory do Rady Miasta i Gminy w Żerkowie.
Do urn tego dnia pójdą mieszkańcy Raszew. Wybiorą jednego radnego ze swej miejscowości. Wybrana osoba zastąpi w radzie miejskiej Bronisława Banasiaka, któremu na poprzedniej sesji rada wygasiła mandat.
czytaj dalej
      Mole książkowe z Żerkowa  
 Danusia Maciejak zwyciężyła w szóstej edycji konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Żerkowie.
Szósta edycja konkursu czytelniczego w żerkowskiej bibliotece trwała od stycznia do końca listopada ubiegłego roku. Zwycięzcą został czytelnik, który przeczytał i oddał w terminie jak największą ilość książek.
czytaj dalej
      Napad w biały dzień  
 


Dwóch bandytów w kominiarkach wepchnęło pracownicę otwierającą sklep ze sprzętem AGD i RTV do środka. Tam napastnicy skrępowali kobiecie ręce taśmą klejącą i zamknęli ją w łazience. Po splądrowaniu sklepu uciekli. Kobieta sama się uwolniła i podała policji wiele szczegółów, dzięki którym ujęto sprawców.
Scena niczym z filmu gangsterskiego rozegrała się w środowy poranek w samym centrum Nowego Miasta.
czytaj dalej
      Święto seniorów w pałacu  
 


Dzieci z oddziału przedszkolnego w Klęce z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały dla seniorów przedstawienie. Trzy-, cztero - i pięciolatki wystąpiły przed swymi dziadkami i babciami z programem artystycznym.Potem najstarsi otrzymali od swych wnuków życzenia w kształcie serduszek. czytaj dalej
      Radny musi znać budżet  
 


Żywiołowa dyskusja toczyła się podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Nowym Mieście między wójtem, a radnym Mirosławem Ratajczakiem. Ten drugi dopominał się szczegółowego planu prac drogowych w każdej wsi. - Nie ma takiego czegoś jak budżet Chromca, a jako radny powinien pan znać budżet gminy dokładnie - strofował radnego Aleksander Podemski.
Wymiana zdań między wójtem a jednym z rajców rozpoczęła się podczas omawiania sprawy organizowania zebrań wiejskich.
czytaj dalej
      Podsumowali rok  
 Dużo zdrowia, pomyślności i wyrównanych poziomów cukru - tego życzyli sobie członkowie zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków koło w Jaraczewie. W sali miejscowego GOK odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne. W spotkaniu uczestniczyli: ks dziekan Stefan Czarnecki, samorządowcy powiatowi oraz gminni, a także inni goście wspierający Stowarzyszenie.
Zaproszonych gości, chorych na cukrzycę stowarzyszonych, jak i chorych z terenu gminy powitał prezes koła Marek Bierła.
czytaj dalej
      Nierozpracowany plac zabaw  
 


Plac zabaw z prawdziwego zdarzenia powstanie w Kotlinie. - Chciałbym, żeby plac zabaw został otwarty 1 czerwca, jednak nie potrafię zagwarantować, czy się wyrobimy - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
Na razie nie wiadomo, jak miałby wyglądać kotliński plac zabaw. - Na dzień dzisiejszy temat nie jest jeszcze rozpracowany. Jesteśmy na etapie przeglądania katalogów, gdyż do końca nie wiemy, jakie zabawki miałyby się znajdować na tym placu - mówi Kwaśniewski.
czytaj dalej
      Norwida z asfaltem  
 


Gmina Kotlin ogłosiła przetarg na budowę nawierzchni na ul. Norwida w Kotlinie. Połączy ona ul. Kościuszki z ul. Dworcową.
Nieoficjalnie mówiono, że zostanie wycięta część lasu, aby połączyć obydwie ulice.
czytaj dalej
      Zabawa do 5 rano  
 46 par przywitało Nowy Rok na balu sylwestrowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście. Do tańca gościom przygrywał zespól Ex Trame, a o suto zastawiony stół zadbała restauracja Parkhotel Rosana z Klęki.Podczas balu można było wziąć udział w loterii, a dla szczęśliwców przewidziano atrakcyjne nagrody.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry