18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Wybrano najlepszych  
 


W golińskiej placówce oświatowej po raz pierwszy uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum jednego dnia przeżywali Dzień Sportu. Został on połączony z obchodami Dnia Dziecka.
Rolę sędziów pełnili nauczyciele uczący w obydwu szkołach. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach, najpierw indywidualnie, a potem zespołowo.
czytaj dalej
      Czterech na wylocie  
 Piłkarze Jaroty Jarocin pokonali w sparingowym spotkaniu czwartoligowego Płomyka Koźminiec 2:0. Z drużyną Czesława Owczarka na pewno żegna się czterech zawodników, z którymi nie przedłużono kontraktów. Poszukiwania nowych już się zaczęły.
Michał Bryll, Adam Łagiewka, Dawid Piróg i Piotr Skokowski - z tą czwórką graczy wielkopolski drugoligowiec nie podpisze nowych umów.
czytaj dalej
      Jesteśmy w finale  
 Sukces goni sukces podopiecznych Tomasza Kwiatkowskiego. Drużyna piłkarska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie okazała się najlepsza w półfinale wojewódzkim, który rozgrywany był w Kłodawie.
Do turnieju zaproszeni zostali mistrzowie rejonów: Piła (ZSP Wągrowiec), Leszno (ZSZ Wolsztyn), teren Poznań Wschód (ZSP nr 2 Jarocin) oraz gospodarze z rejonu Konin (ZSP Kłodawa). Wszystkie mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” 2x15 min.
czytaj dalej
      Jar-Fish nie zapomniał o najmłodszych  
 


Podczas tylko tego jednego dnia Jarociński Klub Wędkarstwa Sportowego „JAR - FISH” zorganizował dwa spotkania z najmłodszymi mieszkańcami ziemi jarocińskiej. Pierwsze miało miejsce w godzinach przedpołudniowych 30 maja na stawie przy ul. Estkowskiego w Jarocinie, gdzie odbył się konkurs wędkarski w szybkościowym łowieniu ryb.
Wszystko w ramach warsztatów wędkarsko - ekologicznych z okazji Dnia Dziecka.
czytaj dalej
      Gościniak bohaterem meczu  
 Drużyna Jaroty powoli wychodzi z kryzysu. Podopieczni Czesława Owczarka po ostatnim remisie z Elaną Toruń 2:2, tym razem pokonali na wyjeździe Polonię Słubice 2:1. Bohaterem spotkania został Krzysztof Gościniak, który zdobył dwa gole.
W ekipie ze Słubic nie mogli zagrać kontuzjowani Brazylijczyk Barbosa De Oliveira Marcelo oraz Michał Steinke.
czytaj dalej
      Na górskich trasach w doborowym gronie  
 


Wyścigi po górach są w ostatnim czasie specjalnością kolarzy jarocińskiej „Trójki”. Podopieczni Szymona Gruchalskiego zaliczyli więcej wyścigów niż dni w weekendzie. Wszystko to w doborowym gronie w międzynarodowej oprawie.
Najpierw 8 maja odbył się Akademicki Puchar Polski MTB w Przesiece.
czytaj dalej
      Siatkarz z pucharem  
 


Drużyny UKS-u Zielone Wzgórza Murowana Goślina, Astry Krotoszyn oraz jarocińskiego Siatkarza wzięły udział w zawodach Pucharu Polski w Piłce Siatkowej na szczeblu wojewódzkim.
W pierwszym pojedynku podopieczni Leszka Smoczyńskiego ograli Astrę 3:1. W drugim między pokonanymi a Murowaną Gośliną padł wynik 1:3.
czytaj dalej
      Czwarta porażka z rzędu  
 


Czesław Owczarek, trener Jaroty marzy już o zakończeniu sezonu. Kadra jarocińskiego klubu jest podziurawiona jak szwajcarski ser, brakuje doświadczonych zawodników. W ciągu ubiegłego tygodnia jarociniacy rozegrali dwa wyjazdowe pojedynki. W środę ulegli Olimpii Grudziądz 0:2, gdzie czerwoną kartkę zobaczył Jacek Pacyński, a w niedzielę z Zawiszą Bydgoszcz 2:1. To czwarta porażka z rzędu.
Wynik środowego meczu nie do końca jednak odzwierciedla wydarzenia na murawie. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko i oba wypracowały sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia gola.
czytaj dalej
      Ekipa Kwiatkowskiego w półfinale wojewódzkim  
 Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zwyciężyła w Finale Turnieju Poznań teren wschód szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Zawody odbyły się 13 maja na stadionie Jarocin Sport.
W pierwszym meczu drużyna z Gniezna pewnie pokonała z LO Września 4:0. W drugim półfinale podopieczni Tomasza Kwiatkowskiego zmierzyli się z „technikami” ze Śremu.
czytaj dalej
      Elektrycy łowili najlepiej  
 


Na stawie w Jarocinie przy ul. Estkowskiego odbyły się Międzysekcyjne Zawody Wędkarskie Koła Jarocin Miasto. W zawodach udział wzięło pięć trzyosobowych drużyny.Najlepszy wynik uzyskał Jerzy Wolniak, który złowił 2,380 kg ryb, wśród których przeważały płotki i karpie. czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry