18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


JAROCIN FESTIWAL

      Wiklinowy glan  
 


Specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu w Jarocinie powstaje nietypowy, bo z papierowej wikliny, glan. Jego autorką jest 30-letnia Magdalena Wrześniewska, mieszkanka Jarocina.

czytaj dalej
      Specjalne koncerty festiwalowe  
 


Tegoroczna edycja Jarocin Festiwalu (20-22 lipca) zapowiada się koncertowo. Gwoździem programu będą na pewno 30 urodziny muzycznej działalności Kultu, które zespół świętować zamierza tylko na jarocińskim rockowisku. Na stronie www.jarocinfestiwal.pl nadal trwa głosowanie na setlistę tego koncertu. czytaj dalej
      Festiwalowe graffiti  
 
„Z kontrkultury w popkulturę” – to graficzna próba opanowania nielegalnych napisów i malowideł na zabudowie znajdującej się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Projekt realizuje Muzeum Regionalne w Jarocinie, a murale, związane tematycznie z historią polskiego rocka, wykonają uznani w kręgach oficjalnej sztuki polscy artyści street artowi.
czytaj dalej
      Jarocin Festiwal na Dworcu Centralnym  
 
Galeria Open, Agencja Go Ahead oraz Grupa Fotograficzna kadr.org.pl® zapraszają na wystawę fotograficzną poświęconą festiwalowi w Jarocinie!
czytaj dalej
      Odbierz wejściówkę na Rytmy Młodych!  
 
Do odbioru są już wejściówki na koncert dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych. Koncert odbędzie się w czwartek, 19 lipca, w Jarocińskim Ośrodku Kultury.
czytaj dalej
      Znamy rozpiskę Jarocin Festiwal 2012!  
 


Znamy rozpiskę godzinową koncertów podczas Jarocin Festiwal 2012, który w dniach 20-22 lipca odbędzie w Jarocinie.

Organizatorzy z agencji Go Ahead podali, że w piątek na scenie będzie można zobaczyć m.in.: Łąki Łan, Set Your Goals czy Noko...
czytaj dalej
      Kapele na Tourbusie  
 


Agencja Go Ahead poinformowała na swojej stronie internetowej, że od 20 do 22 lipca będzie organizatorem Jarocin Festiwal 2012. Partnerem tego przedsięwzięcia ma być Jarociński Ośrodek Kultury. Wkrótce ma rozpocząć się sprzedaż biletów oraz karnetów na to wydarzenie. czytaj dalej
      Umowa podpisana, ale tak, jakby jej nie było  
 


- Jarociński Ośrodek Kultury podpisał umowę na organizację festiwalu z Agencją Go-Ahead - ogłosili na konferencji prasowej Anna Staśkiewicz, dyrektor JOK-u oraz Stanisław Martuzalski, pełniący obowiązki burmistrza Jarocina. - Wszystkie szczegóły, w tym także termin festiwalu oraz konkretni artyści, zostaną podane w momencie, gdy zostaną podpisane umowy dotyczące wynajęcia gruntów pod imprezę - dodaje Staśkiewicz. Ale to wydaje się dalekie od finiszu, bo trwa spór o wysokość opłaty za wynajem terenów festiwalowych. Czy zatem Jarocin Festiwal 2012 na pewno się odbędzie? czytaj dalej
      Chcemy aby był to dobry, rockowy festiwal  
 


ROZMOWA Z ŁUKASZEM MINTĄ, WSPÓŁWŁAŚCICIELEM AGENCJI GO AHEAD, ORGANIZATOREM JAROCIN FESTIWAL 2011

W zeszłym roku wysoko sobie postawiliście poprzeczkę. Festiwal okazał się dużym sukcesem. Jak to będzie wyglądało w tym roku?

Mamy świadomość wysoko postawionej poprzeczki w zeszłym roku, co nie znaczy, że sądzimy iż zeszłoroczna edycja była bezbłędna. Tak naprawdę to zeszłoroczny festiwal był pierwszym, który w pełni kontrolowaliśmy od początku do końca i bardzo dużo się nauczyliśmy. Chcemy uniknąć pewnych błędów, które przytrafiły się w ubiegłym roku. Choć tak naprawdę to pracujemy w ograniczonych warunkach technicznych. Wiadomo, że pojemność jest ograniczona i pewnych rzeczy nie da się zmienić. Natomiast jeśli chodzi o część artystyczną, to jesteśmy przekonani, że ten skład jest ciekawy. Dochodzą do nas pozytywne komentarze i co ważne - jest zainteresowanie tym festiwalem. Wiem na pewno, że po jednorazowym, zeszłorocznym sukcesie, to na pewno nie będzie powrót do lat 2007-2009. Już w tej chwili wiemy, że sprzedaż karnetów i biletów jest znacznie większa niż byłą w tamtych latach.
czytaj dalej
      W Jarocinie jest lepiej niż gdziekolwiek indziej  
 


ROZMOWA Z ADAMEM PAWLICKIM, BURMISTRZEM JAROCINA

Dlaczego warto wybrać się na Jarocin Festiwal, skoro latem nie ma praktycznie weekendu, w którym nie odbywałby się w kraju jakiś festiwal?

Przede wszystkim do Jarocina warto przyjechać, bo jest tu świetna muzyka. Nie ma możliwości, żeby być na tylu koncertach, tylu świetnych zespołów, za tak niską cenę. Do tego to wszystko odbywa się w ciągu trzech dni. Można zafundować sobie niezwykłą porcję muzyki w jeden weekend za przystępną cenę. Gdzie indziej byłoby to niemożliwe, a na pewno znacznie droższe jak np. na Open’erze czy Orange Warsaw. Na pewno warto przyjechać ze względu na panującą w Jarocinie atmosferę. Około 10 tysięcy osób i czuć w powietrzu, że jest to impreza festiwalowa, a jednocześnie nie ma tłoku, który towarzyszy wspomnianym wcześniej festiwalom. Nie ma potoków ludzi ani potężnych przestrzeni, kilometrów, które trzeba pokonywać, żeby w ogóle gdziekolwiek dojść. Powoduje to, że w Jarocinie jest lepiej niż gdziekolwiek indziej. Miałem w tym roku okazję być na Orange, gdzie się czułem jak na meczu, bo festiwal odbywał się na stadionie. Byłem także na Open’erze, gdzie ogromne odległości trzeba pokonywać autobusem, a później trzeba iść kawał na piechotę. No i do tego te ogromne tłumy ludzi, przez który trzeba się wręcz przedzierać.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry