18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Humor dla Pań  
 Wszystkie panie dzień swojego święta, 8 marca, mogą spedzić w doskonałych humorach, co z pewnoscią zapewni im uczestnictwo w kabaretowym show, które o godzinie 16.00, 7 marca rozpocznie się w jaraczewskim Ośrodku Kultury.
Przed damską (i nie tylko) publicznością w show zatytułowanym “Babski cumper” wystapi Grzegorz Stasiak (znany między innymi z programów i seriali TV - Nauka jazdy, Święta wojna).
czytaj dalej
      Nie podnieśli ręki  
 


9.292,20 zł brutto - tyle wynosi kwota trzynastki Walentego Kwaśniewskiego, wójta gminy Kotlin.
Uchwałę w tej sprawie podjęli kotlińscy rajcy na ostatniej sesji Rady Gminy Kotlin. Mimo że dodatkowe wynagrodzenie przysługuje wójtowi ustawowo, to nie wszyscy radni podnieśli rękę za jej przyznaniem.
czytaj dalej
      Dyskusyjna awaria  
 


Została usunięta awaria głównego kolektora ścieków sanitarnych w Kotlinie. - Naprawa tego rurociągu to temat bardzo dyskusyjny. Z dużym zainteresowaniem jeździłem na plac budowy, aby utwierdzić się w przekonaniu, że była to robota, która musiała być wykonana natychmiast.
Po prostu to była taka awaria, której usunięcia nie dałoby się odłożyć w czasie - powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Kotlin jej przewodniczący Czesław Moch.
czytaj dalej
      Budują ulice  
 


Do końca sierpnia zostanie wybudowana ulica Norwida w Kotlinie. Właśnie zostały ogłoszone wyniki przetargu, do którego zgłosiło się 5 firm.
Jak poinformował na sesji Rady Gminy Kotlin Walenty Kwaśniewski, wójt Kotlina, konkurs ofert na wykonawstwo zwyciężyła spółka Gembiak i Mikstacki z Krotoszyna. Firma wybuduje ulicę za ponad 675 tys. zł.
czytaj dalej
      Nowy wóz strażacki  
 Żerkowska gmina wspólnie z Wojewódzkim Oddziałem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego zakupiła nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie.
Koszt zakupu samochodu wyniósł 457.425,00 zł. Gmina sfinansowała połowę tej kwoty. Nowy, profesjonalny wóz z pewnościa znacząco wpłynie na poprawę skuteczności działań OSP Żerków.
czytaj dalej
      Nowy sołtys Pawłowic  
 


Mieszkańcy sołectwa Pawłowice wybrali nowego sołtysa, został nim Stanisław Burchacki. Wybory uzupełniające zorganizowane zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Żerków przeprowadzono w trakcie zebrania 19 lutego.
W zebraniu uczestniczyło 13,3% uprawnionych do głosowania mieszkańców. Na ręce nowo wybranego sołtysa, w imieniu całego samorządu Gminy Żerków, serdeczne gratulacje złożył wiceburmistrz Jacek Jędraszczyk.
czytaj dalej
      Wojewoda dofinansował gimnazjum  
 


Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie otrzymało od Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie w ramach projektu „Z kulturą za pan brat”. Pieniądze zostały przeznaczone na warsztaty oraz wyjazdy edukacyjne.
- Odpowiedzieliśmy na konkurs, który jest elementem programu „Rozwój edukacji na obszarach wiejskich w latach 2008-2013”.
czytaj dalej
      Dyrektor na kontrakcie  
 


Sprawa dyrektora jaraczewskiego Gminnego Ośrodka Kultury nadal jest otwarta. Pieczę nad ośrodkiem nadal pełni Jan Tomczak, mimo iż z pewnych elementów jego pracy nie byli zadowoleni ani radni ani wójt. W drodze dwóch konkursów nie udało się wyłonić jego następcy.
Przypomnijmy, że w obu zeszłorocznych konkursach na stanowisko dyrektora GOK-u, Jan Tomczak brał udział.
czytaj dalej
      Święto dziadków w Noskowie  
 Świetlica wiejska w Noskowie w Dzień Babci gościła dostojnych gości. Babcie i dziadkowie przyszli na występy uczniów z miejscowej szkoły podstawowej.
Dzieci z powagą, ale i z humorem zaprezentowały swój program artystyczny. Po wspólnym poczęstunku odbyła się zabawa.
czytaj dalej
      Urząd do 18:00  
 


Od 1 marca w jaraczewskim Urzędzie Gminy obowiązywać zacznie udoskonalony i odmieniony „Regulamin organizacyjny”. Dokument ten zakłada nie tylko zmiany dotyczące organizacji pracy urzędników, ale również zmiany wychodzące naprzeciw petentom odwiedzającym poszczególne wydziały i referaty.
Na chwilę obecną regulamin to na razie zbiór pomysłów i propozycji, jego ostateczną wersję poznamy dopiero po zaakceptowaniu dokumentu przez wójta Dariusza Strugałę.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry