18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Najlepsza w morderczym wyścigu  
 Weronika Rybarczyk zajęła pierwsze miejsce w 6-etapowym wyścigu Sudety MTB Challenge. Morderczy wyścig w którym było do pokonania 355 km rozpoczął się 25 lipca, 3 kilometrowym prologiem w Dusznikach Zdrój. Dzień później zawodnicy mieli do przejechania najdłuższą odległość etapową.
Z Dusznik do Kraliky jest 85km, a Rybarczyk dojechała w nim na trzecim miejscu. Następny etap z Kraliky do Stronia Śląskiego (dystans 78km, drugie miejsce).
czytaj dalej
      Wszyscy na rowery!  
 15 sierpnia na wielkopolskich trasach odbędzie się kolarski Maraton MTB Hermanów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Sportowe AGRO Team Środa Wlkp. przy współpracy z powiatami: średzkim i jarocińskim oraz gminami Środa Wielkopolska, Nowe Miasto nad Wartą i Żerków. Start, meta i miasteczko zawodów usytuowane będą w Folwarku Konnym Hermanów.Impreza skierowana jest nie tylko do samych kolarzy, ale również do ich rodzin, znajomych oraz przyjaciół.
- Na nasz maraton zapraszamy wszystkich pasjonatów dwóch kółek, nawet tych którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił na trasie - mówi jeden z organizatorów, a zarazem prezes AGRO Team Krzysztof Sadyś.
czytaj dalej
      Dwa medale i łza w oku  
 Wspaniały start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim, rozegranych w Łodzi, zanotowały zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin: Marta Kuc i Eliza Rogala. Podopieczne Józefiny Nowaczyk-Wróbel wywalczyły dwa brązowe krążki i z 34 punktami zaliczanymi do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, zajęły bardzo wysokie 9. miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Dla Rogali startującej w kategorii do 67 kg, był to debiut w kategorii młodzieżowca.
czytaj dalej
      Sparta w czołówce  
 


15. miejsce w kraju w ogólnej klasyfikacji oraz drugie w województwie wielkopolskim w kategorii młodzików zajęła Sparta Jarocin. Podopieczni Krzysztofa Lewińskiego po dobrych występach na Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży znaleźli się w czołówce polskich drużyn.
Młodzi rugbiści Sparty Jarocin w klasyfikacji generalnej, gdzie zliczane są razem punkty z trzech kategorii:
czytaj dalej
      Srebrna Mazurkiewicz  
 Dwóch młodzików i dwie młodziczki z jarocińskiej „Trójki” wystartowało w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików i młodziczek w kolarstwie szosowym w Kramsku. Podczas dwóch dni w rywalizacji wzięli udział młodzi kolarze z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Pierwszego dnia w godzinach porannych zawodnicy wzięli udział w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5 kilometrów.
czytaj dalej
      Jarota bez licencji  
 W związku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej komisja nie przyznała licencji Jarocie Jarocin, Elanie Toruń, Lechii Zielona Góra i Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki. Komisja ds. licencji klubów II ligi podczas posiedzenia w piątek rozpatrzyła wnioski dziewięciu zespołów II-ligowych na grę w sezonie 2010/11. Licencje otrzymały Znicz Pruszków, Wisła Płock oraz Zagłębie Sosnowiec, który objęty został jednak nadzorem finansowym.
W sprawie GKS-u Tychy i Miedzi Legnica decyzje zostaną podjęte na posiedzeniu 25 czerwca.
czytaj dalej
      Meksyk z pucharem  
 


Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Skokach zwyciężyła w IV Turnieju im. Macieja Udzika, który na początku czerwca odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz na orliku przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie. Każda z ekip, które stanęły na starcie rywalizacji w wyniku losowania, przybrały nazwę państwa startującego w MŚ w piłce nożnej w RPA. Zwycięzcy reprezentowali Meksyk.
- Uważam, że z roku na rok turniej jest ciekawszy. Przyjechały do nas drużyny z powiatu średzkiego, krotoszyńskiego czy wągrowieckiego.
czytaj dalej
      Julia złowiła najwięcej  
 Julia Majusiak zwyciężyła w IV Zawodach Wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Osiedla nr 8 - 1000-lecia. Młoda wędkarka złowiła w trakcie zawodów najwięcej ryb - w sumie ponad 6 kg. IV edycja zawodów odbyła się w niedzielę 13 czerwca na stawie w jarocińskim parku.
Zawody były zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. W ciągu dwóch i pół godziny wszyscy uczestnicy złowili łącznie ponad 21 kg ryb.
czytaj dalej
      Pod siatką w Dzień Dziecka  
 


Z okazji Dnia Dziecka w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odbył się turniej minisiatkówki w grze pojedynczej, w którym wzięły udział dziewczynki uczęszczające na zajęcia do jarocińskiego klubu TKS „Siatkarz”.
W zawodach udział wzięło 25 zawodniczek ze szkół podstawowych nr 2, 4 i 5, które podzielone zostały na trzy grupy wiekowe.
czytaj dalej
      Docenili sukcesy sportowców  
 W przerwie koncertu Rock&Samorząd, burmistrz Jarocina wręczył sportowcom z terenu gminy Jarocin nagrody za sukcesy osiągnięte przez nich w 2009 roku. Za swoja pracę zostali docenieni także trenerzy oraz działacze sportowi. Łączna suma nagród wyniosła ponad 45 tys. złotych.
W skład komisji konkursowej weszli: radny Marek Tobolski, Mikołaj Szymczak z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim, Magdalena Bielawska z Kancelarii
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry