18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Uzupełnią radę  
 


Troje kandydatów - Teresa Molecka, Rafał Nowakowski i Robert Szyszka - powalczy o jedno miejsce w Radzie Gminy Kotlin, które za jazdę po pijaku musiał zwolnić Dariusz Stachowiak z Wyszek.
Wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 5 w Wyszkach odbędą się 17 mają (niedziela).
czytaj dalej
      Unijne przedszkolaki  
 


Język angielski, zajęcia logopedyczne, rytmikę, a przede wszystkim naukę przez zabawę zapewniło ponad 60 dzieciom z Góry, Panienki i Wojciechowa otwarcie trzech punktów przedszkolnych. - Warto było czekać na unijne pieniądze, choć już czasami wątpiliśmy, czy w ogóle do nas trafią - mówi wójt Jaraczewa Dariusz Strugała.
- Co nam to dało? Przede wszystkim to, że około 85%, a nawet myślę, że około 90% dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy, zostało objętych opieką i edukacją przedszkolną - z dumą informuje dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół w Jaraczewie, Jerzy Jakubowski.
czytaj dalej
      Będą karać  
 Ponad 95 % gospodarstw domowych z terenu gminy Jaraczewo ma podpisane umowy z firmami zajmującymi się wywozem odpadów. Jak się jednak okazuje, śmieci nadal „walają się” po rowach i lasach, za ich obecność przede wszystkim obarczani są ci, którzy stosownych umów nie podpisali.
Oznacza to bowiem, że nie mają, gdzie składować swoich śmieci, stąd podejrzenie, że pozbywają się ich w ten właśnie nieekologiczny sposób
czytaj dalej
      Jechał rowem 70 metrów...  
 


Nawet pierwszego kwietnia zachowanie kierowcy BMW nie zostało potraktowane jak żart. Około 2.30 mężczyzna jadący ulicą Jarocińską w Nowym Mieście spowodował kolizję. - Z nieustalonej przyczyny zjechał do rowu na prawym poboczu i przemieszczał się tamtędy przez około 70 metrów.
Jazda zakończyła się uderzeniem w opłotowanie jednej z posesji - relacjonuje asp. szt. Zbigniew Klepacki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.
czytaj dalej
      Droższa woda i ścieki  
 


Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Nowe Miasto płacą więcej za wodę i ścieki. Nowe stawki przyjęła na poprzedniej sesji Rada Gminy.
Metr sześcienny wody będzie droższy o 20 groszy niż do tej pory i będzie kosztować 1,90 zł brutto.
czytaj dalej
      Podwyżki dla nauczycieli  
 


Nauczyciele pracujący w szkołach na terenie gminy Nowe Miasto otrzymają większe dodatki motywacyjne i za trudne warunki pracy.
Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli nowomiejscy radni. Po dyskusji ustalono, że dodatek motywacyjny wzrośnie ze 110 do 125 złotych średnio na jeden etat. Radni podnieśli także stawkę dodatku za pracę w uciążliwych warunkach z dwóch do dziesięciu złotych za każdą godzinę.
czytaj dalej
      Przejażdżka z tragicznym finałem  
 Początek wiosny spowodował, że na drogach pojawia się znów coraz więcej motocykli. Niestety, początek sezonu to kolejne śmiertelne zdarzenie z udziałem motocyklisty. W Świętomierzu (gm. Nowe Miasto) zginął młody człowiek jadący jednośladem.
Tragiczny wypadek wydarzył się w niedzielę późnym popołudniem w Świętomierzu. Długim, prostym odcinkiem drogi mknęła kolumna kilku motocykli.
czytaj dalej
      Agnieszka podwójnie wyróżniona  
 


Agnieszka Motyl z Boguszyna otrzymała wyróżnienie na festiwalu piosenki w Ostrowie Wielkopolskim i Garbach.
Wśród 41 uczestników w festiwalu „Wygraj sukces” było aż sześcioro reprezentantów z naszego regionu. Występujący byli podzieleni na cztery kategorie. Ziemię Jarocińską reprezentowali: Katarzyna Stachowiak, Weronika Stachowiak, Anna Stachowiak, Julia Bażant, Małgorzata Hażak i Agnieszka Motyl. Ta ostatnia za wykonanie piosenek „Odcienie” i „Gdy zgasną światła” zdobyła wyróżnienie.
czytaj dalej
      Rozstrzygnęła dogrywka  
 


Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu jaraczewskiej gminy sprawdzili swą wiedzę pożarniczą. Zawodnicy, 10 lutego, zmierzyli się w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ocena pisemnych prac uczestników konkursu nie pozwoliła wyłonić finalistów, którzy zakwalifikowaliby się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
czytaj dalej
      Zostań gwiazdą  
 


Już na dobre w kalendarz jaraczewskich imprez wpisał się Powiatowy Playback Show. Jak co roku w trakcie imprezy do muzycznej rywalizacji staną uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem imprezy organizowanej wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie, Urzęd Gminy w Jaraczewie i Starostwo Powiatowe w Jarocinie, jest przede wszystkim popularyzacja piosenek ich wykonawców wśród dzieci i młodzieży.
Wykonawcy, którzy chęć wzięcia udziału w konkursie zgłoszą do 4 marca w jaraczewskim GOK-u, oceniani będę przez jury powołane przez organizatorów.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry