17 listopada 2018
Imieniny obchodzą:
Waleria, Salomea, Grzegorz


ŻYCIE SPORTOWE

      Pod naszym patronatem: IV SPINNINGOWE ZAWODY O PUCHAR KLUBU JAR – FISH  
 10 października (niedziela) w Nowym Mieście nad Wartą. Zbiórka przy moście o godzinie 7:00, WARUNKI UCZESTNICWA: OPŁACENIE STARTOWEGO W KWOCIE - SENIOR - 40 ZŁ, JUNIOR - 15 Zł, - DRUŻYNA - 80 ZŁ (DRUŻYNA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH ZAWODNIKÓW DANEGO KOŁA LUB KLUBU) OPŁACENIE STARTOWEGO W DNIU ZAWODÓW PO WCZEŚNIEJSZYM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNIE POD NR: 600 194 096 DO 8 października.
W RAMACH OPŁATY STARTOWEJ ORGANIZATOR ZAPEWNIA: UPOMINKI, NAGRODY, NAPOJE, CIEPŁY POSIŁEK, ZNACZEK OKOLICZNOŚCIOWY.


czytaj dalej
      Twoje dziecko lubi przyrodę? Jar-Fish zaprasza!  
 Jarociński Klub Wędkarstwa Sportowego JAR - FISH powstał w 2005 roku. Klub jest pierwszym tego typu stowarzyszeniem na terenie ziemi jarocińskiej. - Prowadzimy działalność w zakresie wędkarstwa sportowego zarówno w spławiku jak i spinningu. Reprezentanci klubowi startują w zawodach okręgowych jak i krajowych - mówi Rafał Kusyk, prezes klubu.
W klubie są sekcje wędkarskie: kadetów, juniorów, młodzieży U - 22, kobiet oraz seniorów. Przynależność do klubu dla młodzieży jest darmowa, wystarczy złożyć deklarację członkowską klubu, którą można otrzymać w siedzibie klubu
czytaj dalej
      Ola znowu w formie  
 


Kolejne udane starty mają za sobą kolarze jarocińskiej „Trójki”. Najpierw w połowie lipca podopieczni Szymona Gruchalskiego udali się do Wałbrzycha, gdzie najlepsi zawodnicy w kraju w kolarstwie górskim ścigali się o tytuł mistrza Polski MTB. Najlepiej w swoim wyścigu „O Puchar Prezesa PZKOL Ryszarda Szurkowskiego” wypadła młodziczka Aleksandra Konieczna.
Oli wyraźnie sprzyjają ciężkie trasy i dobrze obsadzone wyścigi, gdyż po raz trzeci w tym sezonie weszła na podium dużego wyścigu. Tym razem poprawiła swoją lokatę i na mecie zameldowała się jako druga.
czytaj dalej
      Obozowa Jarota  
 W dniach 24 - 30 lipca trzy drużyny młodzieżowe JKS Jarota Jarocin przebywały na obozie sportowym w Ustroniu Morskim. Junior starszy, którego trenerem jest Tomasz Kosiński, junior młodszy - trener Łukasz Stachowiak i trampkarz starszy - Jacek Kolecki.
- W trakcie obozu zawodnicy trenowali dwa razy w ciągu dnia, budując formę przed zbliżającym się sezonem 2010/2011. Ponadto korzystali z kąpieli słonecznych, gier i zabaw na plaży. W trakcie obozu rozegrane zostały pierwsze sparingi - mówi Łukasz Stachowiak.
czytaj dalej
      Mimo złej pogody, dobre wyniki  
 


Na początku sierpnia we Wrocławiu odbyły się XVII Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym na Wózkach. Do turnieju zakwalifikowało się ośmiu zawodników z IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski, wśród nich dwie kobiety - Katarzyna Wojcieszak i Anna Preis oraz sześciu mężczyzn: Albin Batycki, Krzysztof Brezyna, Dariusz Walenciak, Zbigniew Juzyk, Szymon Nowicki wraz z debiutującym w turnieju tej rangi Wiesławem Gendaszykiem.
Katarzyna Wojcieszak została wicemistrzynią Polski w grze singlowej oraz mistrzynią Polski w grze podwójnej, natomiast tytuł wicemistrzyni w grze podwójnej wywalczyła debiutantka Anna Preis, zajmując również w grze singlowej czwartą lokatę.
czytaj dalej
      Sportowa pamięć  
 Zgodnie z obietnicą w Gminie Żerków kontynuowany jest turniej piłki nożnej im. Janusza Jajczyka, Burmistrza Miasta i Gminy Żerków, zmarłego przed rokiem.
Do wydarzeń sprzed roku powrócił w swym przemówieniu Zbigniew Kuzdżał - prowadzący turniej. - Miał bardzo ambitne plany, chciał dużo jeszcze zrobić dla żerkowskiego sportu i całej gminy Żerków. W tym roku zostanie otwarty stadion w Żerkowie. Jego budowę zainicjował były burmistrz. Mam nadzieję, że będzie to obiekt nazwany jego imieniem - mówił Zbigniew Kuzdżał.
czytaj dalej
      Porażka w ramach przygotowań  
 


Wynikiem 38:5 zakończyło się spotkanie rugbystów kadetów Sparty z młodzikami Budowlanymi Łódź. Jedyne punkty dla jarocińskiego zespołu zdobył skrzydłowy, Mateusz Nowak.- Spodziewałem się, że gra nie będzie jeszcze wyglądała tak, jakbym sobie tego życzył.
Słabo zagraliśmy w autach, zawodziła momentami gra w obronie, brakowało wsparcia. To tylko niektóre z mankamentów naszego zespołu w dniu dzisiejszym.
czytaj dalej
      Życie zaprasza na wystawę zdjęć  
 Od 20 sierpnia w holu jarocińskiego kino Echo oglądać będzie można najlepsze zdjęcia z trasy 67. Tour de Pologne autorstwa Szymona Gruchalskiego. - Dzięki uprzejmości rzecznika prasowego Polskiego Związku Kolarskiego, miałem możliwość przez trzy etapy bez problemu fotografować wszystko to, co działo się na tej imprezie – mówi Gruchalski. Wystawa, która będzie liczyła około 20 zdjęć dotyczyć będzie wątków związanych z Jarocinem, czyli tego wszystkiego, co robił w nim Maciej Paterski oraz rzesze fanów, które mu kibicowały. Po wystawie w kinie, ekspozycja na stałe przeniesie się do „Dziupli”, restauracji rodziców najlepszego kolarza w historii Jarocina.
czytaj dalej
      Stara gwardia najlepsza  
 Drużyna Gromu 2010 zwyciężyła w VII Memoriale im. Tomka Michalaka, który odbył się na boiskach w Golinie. Po raz pierwszy w tym roku zawody rozgrywane były w jednym dniu i wzięły w nim udział tylko ekipy amatorskie, a nie jak w latach ubiegłych też drużyny zrzeszone.
Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pomimo bardzo wysokiej temperatury powietrza pokazali dobry futbol. Wszystko po to, aby poprzez sportowo-piłkarską rywalizację uczcić pamięć tragicznie zmarłego młodego piłkarza Gromu Golina - Tomka Michalaka.
czytaj dalej
      Złowili 90 kg ryb  
 


25 par wędkarzy w kategorii senior i pięć w kategorii junior kadet stanęło w szranki Zawodów Wędkarskich o „Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu”. Uczestnicy łącznie złowili ponad 90 kilogramów ryb. Zawody odbyły się nad zalewem w Roszkowie, a ich organizatorem było Koło Jarocin Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego.
Tradycyjnie rywalizację rozstrzygnięto na tak zwanej „żywej rybie”, co oznacza, że wszystkie po zważeniu trafiły z powrotem do wody.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry