18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Sala z kolejnym opóźnieniem  
 


Budowa sali widowiskowo-sportowej na pewno nie zostanie zakończona na czas. Gmina Nowe Miasto nad Wartą złożyła do Ministerstwa Kultury wniosek z prośbą o przesunięcie terminu zakończenia.
Powodem są opóźnienia w pracach, jakie wynikają z odwoływania się przy wcześniejszych przetargach. Wyłonienie wykonawcy trwało prawie trzy razy dłużej, niż planowano. Kolejnym utrudnieniem była dość chłodna zima, przez co nie można było rozpocząć prac przy drugim etapie wcześniej.
czytaj dalej
      MCT przygotowuje się do sezonu  
 


Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu. W ubiegłym tygodniu przy siedzibie MCT wykonywano drobne prace remontowe. - To takie wiosenne porządki.
Przygotowujemy się na przybycie gości, bo sezon już za pasem, zwłaszcza, że pogoda dopisuje - mówi Kasper Ekert, dyrektor Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego.
czytaj dalej
      Czternaście kartek  
 Czternaścioro dzieci wzięło udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę wielkanocną zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Żerkowie. Konkurs rozstrzygnięto 8 kwietnia.
Większość z biorących w nim udział maluchów to dzieci z Przedszkola Publicznego w Żerkowie oraz uczniowie żerkowskiej szkoły podstawowej.
czytaj dalej
      Ze Strażakami i Konstytucją  
 


Tradycyjnie organizacji świąt majowych w nowomiejskiej gminie podjęli się wspólnie Gminny Ośrodek Kultury i Ochotnicze Straże Pożarne.
1 mają od 7 rano, o „Tytuł mistrza koła GUĆ Nowe Miasto” w Czeszewie walczyć bedą w zawodach spinningowych miłośnicy wędkowania. O 15.00 na nowomiejskim zielonym rynku rozstrzygnięty zostanie III Wyścig Osób Niepełnosprawnych na wózkach zwykłych. Imprezie towarzyszyć będą sceniczne występy artystyczne „Laskowiaków”, „Eltoro” i „Jaraczewioków”. O 17.00 w Wolicy Koziej przy strażnicy odbędzie się majówka z okazji Dnia Strażaka.
czytaj dalej
      Pisanki, kraszanki, palemki...  
 


144 prac ze Szkół Podstawowych z Boguszyna, Chociczy, Klęki i Kolniczek oraz Gimnazjum w Chociczy i Nowym Mieście nad Wartą wpłynęło na konkurs „Symbole Świąt Wielkanocnych”ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą. Komisja konkursowa oceniła prace w trzech kategoriach wiekowych. czytaj dalej
      Norwida z asfaltem  
 


W Kotlinie rozpoczął się remont ulicy Norwida, która połączy ul. Dworcową z ul. Kościuszki. Cała inwestycji pochłonie 658 tys. zł. - Z tego co widać, budowa zostanie ukończona wcześniej niż jest to planowane.
W tej chwili robią już wjazdy i kanalizacje - mówi Walenty Kwaśniewski.
czytaj dalej
      O wypadku poinformują telefonicznie  
 


W najbliższym miesiącu druhowie z Kotlina zostaną podpięci do telefonicznego systemu alarmowania o wypadkach. Koszt instalacji całego systemu wyniesie 3 tys. złotych.
Instalacja nowego systemu ma usprawnić system informowania w razie wypadku - Strażacy będą dostawać sygnał na telefon komórkowy i mieszkańcom osiedla w nocy i w dzień ta syrena nie będzie przeszkadzać - podkreśla wójt.
czytaj dalej
      Międzynarodowo w Klęce  
 Szkoła Podstawowa w Klęce przez cztery dni gościła przedstawiciel partnerskich szkół w Geiselsberg i Pantrings Hof. Pierwszego dnia wizyty, 6 kwietnia, w murach szkolnych gości przywitali uczniowie, dyrektor Róża Doerffer - Jambor oraz włodarz nowomiejskiej gminy Aleksander Podemski.
Goście z Niemiec i Włoch uczestniczyli w prezentacji dotychczasowej pracy uczniów Zespołu Szkół w Klęce w ramach projektu Comenius, a w godzinach popołudniowych doszło do roboczego spotkania z koordynatorami działań w poszczególnych szkołach i planowania wspólnej przyszłości.
czytaj dalej
      Huśtawki i piaskownice...  
 


Tuż po świętach Wielkanocnych w Kotlinie zamontowano nowy plac zabaw, najmłodsi już moga cieszyć się z huśtawek i piaskownic, to jednak nie koniec...
Choć zostały już zamontowane huśtawki oraz piaskownice, to budowa placu zabaw nie została jeszcze ukończona. Dla bezpieczeństwa bawiących się dzieci cały plac zostanie ogrodzony. Każdy, kto będzie chciał przebywać na tym terenie, będzie musiał przestrzegać pewnych zasad - Plac zabaw będzie miał przede wszystkim regulamin, który uchwali rada gminy na najbliższej sesji - informuje włodarz gminy Kotlin.
czytaj dalej
      Jednogłośnie pozytywnie  
 


Jaraczewscy radni byli zgodni w ocenie wykonania zeszłorocznego budżetu, a co za tym idzie w ocenie pracy wójta Dariusza Strugały. Wniosek o udzielenie absolutorium włodarzowi poparli jednogłośnie.
Zanim pod głosowanie rajców trafiła uchwała absolutoryjna, zapoznali się oni ze sprawozdaniem z wykonania zeszłorocznego budżetu zaopiniowanym przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Swoją opinię o zeszłorocznej pracy wójta i wykonaniu budżetu przedstawili również członkowie Komisji Rewizyjnej jaraczewskiej rady.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry