Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Seweryn, Paweł

ŻYCIE SPORTOWE

Byle do wiosny...

To był ostatni mecz wyjazdowy w tej rundzie dla piłkarzy Jaroty Jarocin. Niestety, nie był to udany wyjazd. Podopieczni Czesława Owczarka ulegli w Bydgoszczy tamtejszemu Zawiszy 0:3.
Pierwszy kwadrans spotkania był mało widowiskowy. Dopiero w 23 minucie strzałem z ostrego kąta popisał się Karol Danielak. Piłka minimalnie przeleciała obok słupka bramki gospodarzy. Chwilę później strzał z 30 metrów na bramkę Zawiszy oddał Hubert Oczkowski.
czytaj dalej

Młode Wilczyce znowu na topie

Za nami Turniej Eliminacyjny Ligi Wojewódzkiej Młodziczek w Piłce Nożnej. Zawody rozegrano na boisku „orlik” w Jarocinie, a rywalizowało w nim sześć ekip. Zmagania wygrały dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wilczki Wilkowyja.
Awans do turnieju finałowego, który odbędzie się wiosną, uzyskały cztery najlepsze zespoły turnieju. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Weronikę Helinską z Ekspresu Lewków, najlepszą zawodniczką turnieju została natomiast Roksana Wojtecka z Wilkowyi.

Do Krakowa po punkty

Nie udał się wyjazd do Poznania młodym kadetom jarocińskiej Sparty. Podopieczni Mateusza Boruty w pojedynku z Posnanią Poznań w ramach eliminacji do mistrzostw Polski polegli 38:10. Jedyne punkty dla Sparty zdobyli Łukasz Banasiak i Łukasz Bobek - obaj po razie przyłożyli piłkę w polu punktowym.
- Początek spotkania nie przewidywał wysokiej porażki. Od początku mieliśmy inicjatywę i utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki. Dobrze po raz kolejny zaprezentował się młyn, a jego zdecydowanym liderem był wreszcie trzecioliniowiec Łukasz Bobek.

Dwie udane akcje fanów Lecha

Okres okalający Dzień Wszystkich Świętych dla kibiców poznańskiego Lecha w Wielkopolsce to czas wytężonej pracy. Pierwsza akcja kibiców zrzeszonych w fan clubie Kolejorza polegała na posprzątaniu i umyciu grobów powstańców Wielkopolskich.
W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych jarocińscy kibice umyli, posprzątali i zapalili znicze na grobach naszych lokalnych bohaterów w Jarocinie, Golinie oraz w Potarzycy. Dzień później Lechici kwestowali na rzecz odrestaurowania mogił powstańców

Gospodarze nie dali szans

Ponad 13 kilogramów złowili wędkarze podczas czwartej już edycji Spinningowych Zawodów o Puchar Klubu Jar-Fish. Tym razem do Nowego Miasta nad Wartą zjechało 55 zawodników z całej Wielkopolski.
- W poprzednich latach zawodników było więcej, ale z uwagi na powodzie niektóre zawody poprzesuwano w kalendarzu. W czasie naszego pucharu odbywały się też inne i dlatego nie wszyscy mogli dotrzeć. Mimo tego z przebiegu zawodów, a przede wszystkim organizacji zawodów należy być zadowolonym - mówi Rafał Kusyk, prezes jarocińskiego Jar Fisha.

Sparta najlepsza wśród młodzików

Za nami I Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby, który odbył się na obiektach jarocińskiego „Sparty”. Mecze rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: mini-żaków, żaków i młodzików. W pierwszej z nich Dragonia Mosina pokonał UKS 5 Wilda Poznań 5:1 (2:0), w rewanżu padł remis 2:2.
Wśród żaków pierwsze miejsce w grupie zajęli rugbyści Dragonii Mosina, druga była Posnania Poznań, trzecie Koziołki Biskupice, a na ostatniej pozycji uplasowali się gospodarze Sparta Jarocin.

Pierwsze zwycięstwo „Mrówy”

Maciej Mrówczyński z Jarocina wygrał bieg na dystansie 8,2 km w Wysocku Wielkim. Bieg ten jest wliczany do Grand Prix Ostrowa Wlkp., gdzie w klasyfikacji generalnej biegacz zajmuje drugą lokatę. Do zakończenia tegorocznego cyklu pozostał jeszcze jeden bieg na dystansie 10 km.
Mrówczyński uzyskał czas 27:24. Podczas ostatniego podbiegu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca biegu.

W nagrodę do Mediolanu

Drużyna dziewcząt UKS „Ziółka” Klęka (reprezentacja Wielkopolski) zdobyły tytuł Mistrza Polski Dziewcząt w piłce nożnej Under-10. Podopieczne Irka Janickiego wygrały swoją grupę eliminacyjną, by w meczu półfinałowym pokonać po bardzo zaciętym boju 2:0 reprezentację Małopolski. Finał z województwem dolnośląskim był jednostronnym widowiskiem i „Ziółka” pewnie wygrały 4:0 (2:0).
Mecze odbywały się na stadionie Dialog-Arena w Lubinie. Dziewczynki wraz z trenerem polecą w nagrodę 19 listopada samolotem do Mediolanu.

Sekretarz był drugi, a rzecznik trzeci

19 wędkarzy zrzeszonych w Kole Jarocin Miasto wzięło udział w zawodach spławikowo-gruntowych nad zbiornikiem w Jeżewie. Zawody trwały pięć i pół godziny. Po losowaniu stanowisk i przygotowaniu sprzętu, każdy przystąpił do wędkowania.
Pierwsze miejsce zajął Rafał Kusyk z wynikiem 4.020 kg, drugi był sekretarz koła, Stefan Marcinkowski 3.680 kg a trzeci rzecznik prasowy koła Tomasz Krawczyk z wynikiem 2.720 kg.

Dobre wyniki u Philipsa

Dwójka biegaczy z Jarocina - Maciej Mrówczyński i Wiesław Garbarek, którzy reprezentowali barwy TKKF Trucht Wspólny Dom Jarocin wystartowali w XX Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa w Pile, w ramach którego rozegrane zostały także mistrzostwa Polski. Bieg ukończyła rekordowa liczba 1.721 zawodników. Zwycięzcą w kategorii OPEN został Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii.
Maciej Mrówczyński z czasem 1h 16:31 (rekord życiowy) uplasował się na 36. pozycji, w kategorii M-30 dało mu to 14. miejsce. Natomiast Wiesław Garbarek uzyskał czas 1h 19:56 i ostatecznie zajął 72. miejsce i w kategorii M-50 był drugi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47