18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Pokazali sikawki  
 


Pokaz ratownictwa medycznego i podstawowych zadań strażackich pokazali przedszkolakom i uczniom z Klęki strażacy. Jak co roku przy okazji Dnia Strażaka druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klęce odwiedzili tamtejszy Zespół Szkół.
Podczas spotkania strażacy opowiadali najmłodszym, na czym polega społeczna praca w OSP. Maluchy mogły obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego.
czytaj dalej
      Śmiełów zwiedzany po zmroku  
 


Jak co roku, w muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie odbyła się Noc Muzeów. Podobnie jak w poprzednich latach impreza w tym urokliwym miejscu przyciągnęła sporą rzeszę gości.
Wśród atrakcji było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, wystawa zdjęć „Topografia niepamięci” autorstwa Waldemara Śliwczyńskiego.
czytaj dalej
      Nie grilluj w lesie  
 


Nadleśnictwo Piaski, które swoim obszarem zahacza zachodnią część gminy Jaraczewo, zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców o nie używanie otwartego ognia w lesie.
Prośba nadleśnictwa związana jest z przedłużającym się okresem bez opadów oraz związanym z tym faktem dużym zagrożeniem pożarowym.
czytaj dalej
      Odwiedzony przez służby niemundurowe  
 Kotlińscy radni jednogłośnie i pozytywnie ocenili zeszłoroczną pracę Walentego Kwaśniewskiego, wójta gmina Kotlin.
Kwaśniewski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu gminy Kotlin za 2008 r. bez żadnego głosu sprzeciwu. - Rada w pewnym sensie udzieliła absolutorium także sobie, bowiem wójt realizuje przede wszystkim podstawową uchwałę rady, czyli uchwałę budżetową - powiedział do radnych po głosowaniu wójt.
czytaj dalej
      Bardzo stara woda  
 


Woda, którą piją mieszkańcy Kotlina, powstała około 20 milionów lat temu - wynika z badań, jakie przeprowadzono przed odwiertem nowej studni głębinowej.
- Te złoża wody podobno są tak szczęśliwie ułożone, że zanim my je zanieczyścimy bakteriologicznie, czyli bakteriami, które występują na powierzchni ziemi, minie aż 700 lat. Leżą one pod ponad 70-metrową warstwą iłów wielkopolskich. Ale to już sprawa geologów a nie hydrologów - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
czytaj dalej
      Przetarg oprotestowany  
 


Do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego wpłynął protest na rozstrzygnięcie przetargu o wymianę okien w jednym z budynków centrum. Protest złożyła firma K & M. G. B. Bednarek z Jarocina.
Zażalenie dotyczyło specyfikacji, której zdaniem odwołującej się firmy, zwycięzca przetargu - firma SERENA - nie spełniał wymaganych norm.
czytaj dalej
      Jednomyślnie za Jajczykiem  
 


Bez Janusza Jajczyka odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Żerkowie, podczas której burmistrz miał dostać absolutorium. Nieobecność włodarza nie przeszkodziła w zaufaniu, jakim obdarzyli go radni.
Na politykę prowadzoną przez Jajczyka w żerkowskim urzędzie zgodzili się wszyscy radni i jednomyślnie udzielili swemu włodarzowi poparcia.
czytaj dalej
      Spotkali się na kawie  
 Kotlińscy członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wspólnie świętowali Światowy Dzień Inwalidy. Uroczystość poprzedziła msza św. odprawiona w miejscowym kościele.
- Pierwszy raz spotykamy się w takim dużym gronie. - mówił Marian Hoffmann, jeden z członków zarządu.
czytaj dalej
      Jubileusz strażaków  
 


105. rocznicę utworzenia będzie obchodzić Ochotnicza Straż Miejska w Żerkowie. Obchody jubileuszu połączone z Miejsko - Gminnymi Dniami Strażaka odbędą się w niedzielę, 9 mają. Początek uroczystości zaplanowano na 15.00. Zbiórka przy żerkowskiej strażnicy, skąd ruszy przemarsz do kościoła parafialnego. Po mszy zaplanowano poświęcenie nowego wozu strażackiego.
Tydzień później, 16 mają kolejna impreza na terenie gminy Żerków. Tym razem odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów w pałacu w Śmiełowie.
czytaj dalej
      Orlik w Chociczy  
 


Gmina Nowe Miasto wystąpiła do marszałka województwa o dofinansowanie budowy boiska, w ramach programu Orlik. Boisko ma powstać przy Zespole Szkół w Chociczy.
Boisko piłkarskie o wymiarach 30 na 62 m (pole gry 26 x 56 m) z nawierzchnią wykonaną na podbudowie dynamicznej ogrodzone czterometrowym ogrodzeniem.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry