18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Zapomniał o wyroku  
 


Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie nie ma szczęścia do wyboru nowego dyrektora. Kolejny konkurs na to stanowisko zakończył się fiaskiem.
Tym razem chętnych, aby w przyszłości szefować GOK-owi, były trzy osoby: Jacek Lison z Jarocina, Katarzyna Latocka z Gostynia oraz jego były dyrektor Jan Tomczak. - Po zapoznaniu się ze złożonymi ofertami komisja stwierdziła, że wszyscy kandydaci nie spełniają warunków określonych w ogłoszeniu, stąd komisja unieważniła postępowanie - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Olgę Kaczmarek, przewodniczącą komisji konkursowej.
czytaj dalej
      Wylano asfalt na „Buchalińcu”  
 


Zakończyła się budowa ul. Buchalińskiej w Kotlinie. Na długości 400 m został położony dywanik asfaltowy o szerokości 4,5 m. Z kolei w Sławoszewie, w tzw. „Nowej Wsi” utwardzono prawie 2 km drogi.
Jak informuje Walenty Kwaśniewski, wójt Kotlina, droga na „Buchalińcu” została wykonana od podstaw, wraz z całą niezbędna do tego celu podbudową. Całkowity koszt inwestycji to 187 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy. W tym tygodniu przewidziano odbiór techniczny nowej jezdni.
czytaj dalej
      Szeroka z poziomymi znakami  
 Zakończyła się przebudowa drogi Klęka-Żerków. Dla mieszkańców okolicznych wsi oznacza to, iż nie muszą już korzystać z uciążliwych objazdów.
Remont prawie 5,5 km jezdni (od Klęki do Chrzana) został zrealizowany dzięki porozumieniu między powiatem średzkim, powiatem jarocińskim, gminą Żerków oraz gminą Nowe Miasto nad Wartą. Liderem projektu był powiat średzki.
czytaj dalej
      Pamięci poległych  
 


W 64. rocznicę zakończenia II wojny światowej władze samorządowe Gminy Jaraczewo, członkowie Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, delegacja Koła Emerytów Zarządu Gminnego w Jaraczewie, członkowie KSS Snajper w Jaraczewie oraz uczniowie szkół złożyli pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych w I i II wojnie światowej wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze.
Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy przelali swoją krew za wolność ojczyzny. Przy pomniku wartę honorową pełnili harcerze.
czytaj dalej
      Zbiornik za kilkaset tysięcy  
 


Ponad 400 tysięcy złotych zapłaci gmina Żerków za zbudowanie zbiornika wody pitnej. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie magazynowego zbiornika z wodą pitną.
Inwestycję wykona firma ALFA-ZET z Kiełczowa, która zaproponowała niższą cenę od drugiego startującego w przetargu przedsiębiorstwa.
czytaj dalej
      Kwiaty za książki  
 8 maja to święto bibliotek i bibliotekarzy. Nie zapomniał o tym włodarz Jaraczewskiej gminy Dariusz Strugała. W tym dniu w imieniu własnym, samorządowców i mieszkańców życzył wszystkim bibliotekarzom wszelkiej pomyślności, dziękując im za trud codziennie wkładany w propagowanie czytelnictwa.
- Mam świadomość, że prowadzenie instytucji kultury w obecnych czasach nie jest zadaniem łatwym - tym bardziej cieszy fakt, że potraficie łączyć zapał i entuzjazm, a efekty waszej pracy powodują, że Biblioteka ma zapewnione stałe miejsce w świecie kultury.
czytaj dalej
      Bo rura była za cienka  
 


Gmina Kotlin podpisała umowę na budowę wodociągu. Całość inwestycji ma być zakończona za sześć tygodni i pochłonie z budżetu gminy 48 tys. zł.
We wtorek została podpisana umowa z firmą Robót Ziemnych i Instalacyjnych z Drzewca. - Wykonawca zaoferował cenę 48 tys. zł. Wszystkie następne oferty były dwukrotnie droższe - mówi Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
czytaj dalej
      Wychodek dla psów  
 


Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kotlinie postawiła toaletę dla czworonogów. - Problem z pieskami to pewnie problem całej Polski - mówi prezes spółdzielni Leszek Głuchowski. Jeśli będzie potrzeba, to powstaną kolejne takie miejsca.
Kotlin nie jest jedyną miejscowością, gdzie sporym dylematem są psie odchody. - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kotlinie widzi ten problem, jak pewnie wielu mieszkańców. Na ile da się go zmniejszyć, to życie pokaże - mówi Głuchowski.
czytaj dalej
      Malaria z mostkiem  
 


Droga powiatowa Kotlin - Sucha w gminie Żerków nie będzie zrobiona na całej długości. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż ponad półkilometrowy odcinek tej ulicy leży w granicach powiatu pleszewskiego.
O naprawę tej drogi wielokrotnie apelowali kotlińscy radni oraz sołtysi. - Nie mam radosnych informacji w tym temacie - poinformował na ostatnich obradach Rady Gminy Kotlin wójt Walenty Kwaśniewski.
czytaj dalej
      Julia awansowała  
 Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście był gospodarzem powiatowych eliminacji do XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2009.
W eliminacjach wzięło udział dziewięcioro dzieci z wszystkich gmin powiatu średzkiego.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry