20 października 2018
Imieniny obchodzą:
Ireny, Kleopatry, Jana

WIEŚCI Z GMIN

      Zlikwidują zagrożenia  
 


Jeszcze w tym roku powinna być zrobiona droga Jaraczewo - Chwałkowo Kościelne (gm. Książ Wlkp.). Inwestycja ma kosztować ponad 960 tys. zł. Połowę pieniędzy dołoży Unia Europejska.
- Zrobilibyśmy ją w trochę gorszym standardzie, ale to musi być droga, która spełni wszelkie wymogi unijne, czyli np. szerokość jezdni musi wynosić minimum 5 m - mówi Dariusz Strugała, wójt gminy Jaraczewo.
czytaj dalej
      „Mega” pieczarka  
 Około 1 kg ważyła pieczarka, jaką znaleźli Dawid i Jasiu Dorsz z Łuszczanowa. Średnica kapelusza wyniosła ponad 40 cm.
Mali grzybiarze pieczarkę znaleźli na łące w Wilkowyi. - Widzieliśmy już duże, ale ta jest naprawdę ogromna. Rodzice Dawida i Jasia zapewniają, że znalezisko z pewnością trafi do ich domowego jadłospisu.
czytaj dalej
      Wóz z czujnikami ruchu  
 


Prawie 850 tys. zł będzie kosztować nowy samochód bojowy wraz z kompletnym wyposażeniem, jaki w ciągu najbliższych dwóch lat ma trafić do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaraczewie.
Jak informuje Dariusz Strugała, wójt gminy Jaraczewo, na zakup nowego wozu bojowego udało się zdobyć 60 procent dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dokładnie jest to kwota rzędu 510 tys. zł. Resztę, czyli 340 tys. zł, dołoży gmina Jaraczewo.
czytaj dalej
      Matko Ziemio dziękujemy  
 Kolorowy korowód dożynkowy został wprowadzony do kościoła przez proboszcza w Lubini Małej ks. Arkadiusza Hajdasza. Po poświęceniu przyniesione chleby położono na ołtarzu, a wieniec dożynkowy u jego podnóża.
- Wielki ukłon, wielkie podziękowanie i wielkie życzenie byście trwali, byście nie zdradzili tej miłości, którą w wasze serca zaszczepili wam kiedyś rodzice, dając wam pod opiekę matkę, której na imię rola, ziemia. Tej matki nigdy nie wyrzeknijcie się. Brońcie jej, stańcie na straży, aby nikt jej wam nie zabrał - wezwał rolników w kazaniu kapłan.
czytaj dalej
      Świąteczna pielgrzymka  
 


Kotlinianie od ponad dziesięciu lat, tuż przed uroczystością Wniebowzięcia Maryi, wędrują na pieszo do Matki Bożej w Lutyni. W tym roku wyruszyło ponad 120 osób z proboszczem na czele ks. Alojzym Mendlikowskim.
Po półtora godzinie pielgrzymi dotarli do celu.
czytaj dalej
      Sołtys tańcował  
 Już po raz drugi, po dłuższej przerwie udało się zorganizować w Golinie dożynki wiejskie. W tegorocznym przedstawieniu kabaretowym przygotowanym przez golińską młodzież wystąpił sołtys Goliny- Ryszard Żyto. Impreza miała miejsce 15 sierpnia.
Dożynki w Golinie przyjęły formę dwuczęściową. Najpierw parafianie dziękowali za zebrane plony w kościele, podczas uroczystej mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Pytlik.
czytaj dalej
      Z kabaretem po plon  
 


Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia uroczyste dożynki świętować będą rolnicy z terenu powiatu średzkiego. Tegoroczne powiatowo- gminne święto plonów odbędzie się w Hermanowie.
Uroczystości o godzinie 14.00 rozpocznie polowa msza święta w podziękowaniu za zbiory. Następnie obrzęd dożynkowy przedstawią „Staropolanie”.
czytaj dalej
      Z dziećmi i dla dzieci  
 


Już po raz 15 sołtys i rada sołecka Chociczy podjęli się organizacji rekreacyjnego festynu dla mieszkańców. Impreza pod hasłem „Witaj Lato” przyciągnęła do Chociczy również mieszkańców okolicznych miejscowości.
Otwierając imprezę, która odbyła się w połowie lipca, sołtys Wincenty Pawelczyk powitał szczególnie serdecznie dzieci, te małe i te nieco większe Podkreślił, że festyn ten jest dedykowany właśnie im, za całoroczny trud nauki szkolnej.
czytaj dalej
      Rekreacja w dobrym humorze  
 


Tradycyjnie nowomiejscy emeryci wraz z końcem lipca bawili się wspólnie na pikniku integracyjno - rekreacyjnym w Gospodarstwie Agroturystycznym w Lutyni.
Organizację tegorocznej imprezy zajęli się członkowie i zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Mieście z przewodniczącym Wincentym Pawelczykiem na czele.
czytaj dalej
      Przekroczą prędkość na rowerze?  
 40 km/h - z taką maksymalną prędkością mogą się teraz poruszać pojazdy po ulicy Teodorowskiej w Kotlinie.
- Są ustawione 40km/h i nie idzie jechać. Wydaje się, że jest to trochę za wolno, bo trzeba uważać, żeby na rowerze nie przekroczyć prędkości - żartuje Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry