18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Samorządowa droga  
 


Dzięki wspólnym działaniom łącznie czterech samorządów udało się zrealizować kolejną drogową inwestycję. Powiat Jarociński i średzki oraz gminy Nowe Miasto i Żerków miały swój wkład w przebudowę ponad 4,5 kilometra drogi Klęka - Żerków.
Uroczyste otwarcie drogi było okazją do spotkania wszystkich, którzy mieli swój wkład w inwestycję. Na granicy powiatów jarocińskiego i średzkiego stawili się zarówno włodarze samorządowi, radni oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji.
czytaj dalej
      Nie udało się sprzedać, więc...  
 


Od nowego roku szkolnego najmłodsi mieszkańcy gminy Żerków i ich rodzice cieszą się z nowej lokalizacji publicznego przedszkola w Żerkowie. Dzięki współpracy samorządów powiatu jarocińskiego i gminy Żerków udało się znaleźć lokum, które zdecydowanie poprawiło warunki dotychczasowego przedszkola. Uroczyste poświęcenie i otwarcie obiektu miało miejsce 21 września 2009 roku.
Placówkę usytuowano w budynku po byłym ośrodku zdrowia w Żerkowie. Przed kilkoma laty obiekt ten, w ślad za reformą służby zdrowia, Skarb Państwa przekazał powiatowi. Samorządowcy postanowili sprzedać zdewastowany budynek.
czytaj dalej
      Strażacy obdarowani  
 Pod koniec września odbyło się uroczyste przekazanie dwóch samochodów strażackich przywiezionych przez przedstawicieli zaprzyjaźnionej holenderskiej gminy Aa en Hunze. Samochody zostały przekazane gminie Żerków dla jednostek OSP w Komorzu (marki DAF) i Ludwinowie (marki mercedes).
Starostwo powiatowe dołączyło się do darczyńców i przekazało samochód strażacki marki Jelcz dla OSP Żerków.
czytaj dalej
      Przebudują drogę do Sławoszewa  
 


Powiat Jarociński wraz z gminą Kotlin współnie zamierzają realizować drogową inwestycję, jaką ma być przebudowa drogi Kotlin - Sławoszew. Jeszcze w tym roku złoży wniosek do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 o dofinansowanie planowanej inwestycji.
Zgodnie z deklaracjami kotlińskiego samorządu gmina będzie partycypować w kosztach realizacji inwestycji w wysokości 500 tysięcy złotych.
czytaj dalej
      Europejskie przedszkola  
 


Dzięki środkom europejskim i wsparciu jaraczewskiego samorządu 75 przedszkolaków może uczęszczać do trzech nowych placówek.
W gminie Jaraczewo dzięki realizacji projektu „Prowadzenie punktów przedszkolnych na terenie gminy” udało się otworzyć trzy oddziały: w Górze, Panience i Wojciechowie.
czytaj dalej
      Ewakuowali szkołę  
 Sześć osób uwięzionych na drugim piętrze szkoły, wielkie zadymienie i determinacja ratowników - tak wyglądały ćwiczenia strażackie, które przeprowadzono w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kotlinie.
W manewrach wzięły udział zastęp straży pożarnej z KP PSP Jarocin oraz ochotnicze jednostki z Kotlina i Racendowa. - Zadaniem strażaków było ewakuowanie osób poszkodowanych w jednej z klas na drugim piętrze. Z jednej z sal nie udało się uwolnić uwięzionych.
czytaj dalej
      Ave Maria w roli głównej  
 


W kościele pw. św. Stanisława w Żerkowie odbył się koncert z cyklu „Muzyka sakralna w Żerkowie”. Wystąpiła Orkiestra Kameralna „Moderato” pod dyrekcją Orlina Bebenowa oraz solistka Małgorzata Grela (sopran) - gwiazda Opery Nova w Bydgoszczy.
W programie znalazły się utwory m. in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta i F. Schuberta. Niedzielny koncert został zatytułowany „Ave Maria”. Słuchacze aż sześciokrotnie wysłuchali utworu tytułowego w najróżniejszych wersjach.
czytaj dalej
      Zgroza przy przedszkolu  
 


Po raz kolejny w trakcie obrad sesyjnych, jaraczewscy samorządowcy podjęli dyskusję na temat potrzeby ustawienia fotoradaru. Urządzenie miałoby stanąć w pobliżu przedszkola w Jaraczewie, przy drodze krajowej nr 12.
Jak zapewnia wójt Dariusz Strugała, już niejednokrotnie wnioskował o ustawienie fotoradaru. - Na tej górce mkną rozpędzone samochody, a przy przedszkolu to istna groza. Myślę, że fotoradar albo chociaż atrapa zmusiłaby ich do hamowania - z rozgoryczeniem stwierdził włodarz gminy.
czytaj dalej
      Prosimy o pomoc czytelników  
 


Katarzyna Syta na stałe mieszka we francuskim Bordeaux. Losy jej rodziny są bardzo pogmatwane. Podobnie jak setki Polaków poszukuje prawdy o swoich przodkach. Pani Katarzyna zwróciła się do naszej redakcji o pomoc. - Poszukuje informacji o całej rodzinie Stryczyńskich z Żerkowa. Będę bardzo wdzięczna wszystkim za pomoc i odzew w mojej sprawie - mówi.
Katarzyna Syta jest wnuczką Bogumiły Dendewicz z domu Stryczyńska. - W Żerkowie nigdy nie byłam a znam to miejsce tylko z internetu i z nielicznych wspomnień mojego taty. Tam urodził się tam mój tata i babcia - mówi.
czytaj dalej
      Zastąpił pana Jana  
 Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie ma nowego dyrektora. 17 sierpnia na to stanowisko został powołany Andrzej Musiałek, który wcześniej przez wiele lat pracował w Jarocińskim Ośrodku Kultury.
Musiałek został szefem GOK-u z pominięciem drogi konkursowej. - Kilkakrotne konkursy nie doprowadziły do wyłonienia dyrektora. Stanowisko miał w tym czasie powierzane Jan Tomczak, dotychczasowy dyrektor - mówi Dariusz Strugała, wójt gminy Jaraczewo.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry