18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Zabawa nie tylko dla rodziców  
 


6 lutego w sali bankietowej „Lewiatan” w Jaraczewie odbędzie się zabawa karnawałowa, którą organizuje rada rodziców przy gimnazjum w Jaraczewie. Do zabawy przygrywa zespół Orion, początek imprezy o godzinie 19:00.Cena biletu od pary to 120 złotych, nabywać je można w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-14:00 lub w bibliotece u Katarzyny Roszak. czytaj dalej
      Nie ulegli presji roku wyborczego  
 


Kotlińscy radni jednogłośnie uchwalili budżet gminy na 2010 r., który po stronie dochodów wyniesie 18,45 mln zł, a po stronie wydatków 22,24 mln zł.
Deficyt budżetowy w kwocie około 3,8 mln zł zostanie sfinansowany z kredytów i pożyczek. Podobnie jak w innych samorządach, w gminie Kotlin najwięcej pieniędzy pochłonie oświata, na którą zostanie wydane ponad 7,5 mln zł.
czytaj dalej
      Aroganci i ciamciaramcie  
 Arogancję zarzucił zarządowi powiatu radny Henryk Szymczak. W ripoście starosta Martuzalski określił opozycję mianem „ciamciaramcia”. Powodem tak burzliwej wymiany zdań był projekt budżetu na 2010 rok.
Kością niezgody między opozycją a koalicją rządzącą w powiecie było zbyt wielkie - zdaniem opozycji - zadłużenie i perspektywy spłacania zobowiązań, które może potrwać nawet przez dwie kolejne kadencje.
czytaj dalej
      Trudne i ambitne zadanie  
 


- Budżet na 2010 rok w gminie Jaraczewo jest trudny, ale i ambitny. - Takie słowa padły zarówno z ust wójta Dariusza Strugały oraz Romana Skrzypczaka, przewodniczącego rady gminy. Wszystko to zaraz po jednogłośnym przyjęciu go na 2010 rok podczas XXXIII Sesji Rady Gminy Jaraczewo. Po części oficjalnej odbyła się ta nieoficjalna, gdzie radni połamali się opłatkiem.
Po przeanalizowaniu budżetu, który wynosi ponad 19 milionów złotych, dochody w 2010 roku w porównaniu z tym w 2009 będą niższe o milion.
czytaj dalej
      100 milionów w budżecie  
 


- Nie wszystko jest tak ocukrzone jak burmistrz mówi - komentowała podsumowanie 2009 roku i plany na 2010 przedstawione przez burmistrza Adama Pawlickiego radna Bronisława Włodarczyk. Dyskusja na temat tegorocznego budżetu jarocińskiej gminy zdominowana została tematem budowy dróg, których domagają się mieszkańcy zarówno miasta jak i wsi.
Tegoroczny budżet Jarocina zakłada dochody na poziomie ponad 101 milionów złotych, wydatki zaś na poziomie 107 milionów.
czytaj dalej
      Spotkanie po... 42 latach?!  
 Niesłychane! Czy to w ogóle możliwe? A jednak! Takowe miało miejsce - 7 listopada 2009 roku w Kotlinie. Zjazd wychowanków: rocznik 1952, uczniowie kl. VIIa i VIIb wraz z wychowawcami. Niektórzy przebyli daleką drogę z Ostródy, Olsztyna, Głogowa, Poznania, Warszawy - by spotkać się ze swoimi koleżankami i kolegami.
Najpierw został odprawiona msza święta w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Kotlinie. Dziękowano za otrzymane łaski, modlono się za zmarłych nauczycieli i wychowanków. Przedtem delegacja obu klas zapaliła znicze na cmentarzu. Proboszcz ks. Alojzy Mendlikowski wzruszył uczestniczących we mszy świętej piękną homilią.
czytaj dalej
      Kolejny odcinek do remontu  
 


Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa, w ramach tak zwanych „schetynówek” i współpracy samorządów gminnych i powiatowych, ponad miesiąc temu przebudowano około 5 kilometrów drogi z Klęki do Chrzana. Już niebawem remontu doczeka się kolejne 4,5 kilometra tej trasy prowadzącej do Żerkowa.
Powiat Jarociński wnioskował o pieniądze na realizację kolejnego etapu inwestycji, tak jak w przypadku pierwszego odcinka drogi, z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
czytaj dalej
      7 milionów mniej  
 


Ponad 11 milionów złotych pochłonie przebudowa i remont 23-kilometrowego odcinka drogi prowadzącej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów aż do Rudy Komorskiej. Powiatowa inwestycja może zostać zrealizowana dzięki wsparciu z funduszy europejskich.
Powiat jarociński od dłuższego czasu poszukiwał źródeł finansowania inwestycji, której koszt wstępnie oszacowano na 18 milionów złotych. Efekt przyniosły starania pozyskania środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, z którego powiat uzyskał 50% wsparcia w realizacji inwestycji.
czytaj dalej
      W teatrze i pod pomnikiem  
 


Uczniowie klas pierwszych i drugich z Zespołu Szkół w Rusku udali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Koziołek Matołek”. Opiekunkami grup były Aleksandra Ratajczyk i Liliana Podeszwa.
- Wszyscy z dużymi emocjami przeżywali pobyt w teatrze, tym bardziej, że wielu było tu pierwszy raz. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń. Z dużym zaciekawieniem i rozbawieniem śledziły niesamowite przygody koziołka - mówią nauczycielki.
czytaj dalej
      „Poznańskie Słowiki” o św. Stanisławie  
 Występ Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” zakończył cykl „Muzyka sakralna w Żerkowie”. Koncert odbył się w niedzielę poprzedzającą Święto Niepodległości i włączył się on tym samym w obchody tegoż święta.
Licznie zgromadzona publiczność w kościele pw. św. Stanisława w Żerkowie już podczas mszy świętej popołudniowej wysłuchała pieśni w wykonaniu „Poznańskich Słowików” pod dyrekcją Stefana Stuligrosza. On też pełnił rolę konferansjera podczas koncertu po Eucharystii.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry