Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

ŻYCIE SPORTOWE

Patera w Kopenhadze

Maciej Paterski, zawodnik włoskiej grupy zawodowej Liquigas - Cannondale, na zakończenie sezonu wystartował w Mistrzostwach Świata w duńskiej Kopenhadze i w wyścigu ze startu wspólnego zajął wysoką 38. pozycję. Tytuł mistrzowski został brytyjski supersprinter Mark Cavendish, a z Polaków najwyżej sklasyfikowanym, na 28. miejscu, został Marek Rutkiewicz. czytaj dalej

Sukcesy młodych rugbistów

Dwukrotnie na drugim stopniu podium stawali zawodnicy Sparty Jarocin, podczas pierwszego w tym sezonie turniej w Polsce dla dzieci i młodzieży w rugby DOMBUD Cup. Na boisku w Jarocinie młodzicy i żacy gospodarzy, mimo porażki z Budowlanymi Łódź, świetne spisali się w meczach z drużynami z Wielkopolski. czytaj dalej

Inauguracja z męską PlusLigą

Z okazji oddania do użytkowania nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 po raz pierwszy w Jarocinie odbył się mecz pokazowy pomiędzy dwoma drużynami męskiej PlusLigi: Delectą Bydgoszcz i Indykpolem AZS Olsztyn. Dla obu drużyn był to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych, dlatego bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła obserwować zespoły z pełnych składach, które stworzyły widowisko na wysokim poziomie. czytaj dalej

Piąta porażka Jaroty. Tym razem z Bałtykiem

Piątą porażkę w meczach ligowych ponieśli w niedzielę piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka ulegli na wyjeździe Bałtykowi Gdynia 0:1. Warto podkreślić, że Damian Nawrocik, który debiutował w barwach Jaroty nie wykorzystał rzutu karnego. czytaj dalej

Remisowe derby

Bezbramkowym wynikiem zakończyły się derby Wielkopolski. Na własnym stadionie drużyna Jarota Hotel Jarocin po bardzo słabym spotkaniu podzieliła się punktami z Nielbą Wągrowiec. czytaj dalej

Puchar pojechał do Bydgoszczy

- Tak wyrównanego turnieju w Jarocinie jeszcze nie było - mówi jeden z kibiców. Faktycznie w czterech z sześciu meczów do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie pięciu setów. Zwycięzcą VIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn PlusLigi Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina została drużyna KS Pałac Bydgoszcz. czytaj dalej

Kolarski weekend

Bardzo bogaty w wydarzenia kolarskie na Ziemie Jarocińskiej będzie najbliższy weekend. Już w piątek zostanie rozegrany I Otwarty Spinning Maraton Summer 2011. Głównym organizatorem tej wyjątkowej imprezy jest Wojciech Wiśniewski z Atlas Fitness Club, a współorganizatorem spółka gminna Jarocin – Sport. Początek tego niecodziennego wydarzenia o godz.18.00 na tarasie aquaparku. A już dzień później wszyscy fani dwóch kółek, powinni przenieś się do Żerkowa, gdzie w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym i jego okolicach zostanie rozegrany Rodzinny Rajd Rowerowy. Natomiast w niedziele odbędzie się drugi Hermanów Maraton MTB czytaj dalej

Za rok będzie to zupełnie inny wyścig…

Maciej Paterski (Liquigas – Cannondale) został włączony w skład reprezentacji Polski i kilka dni po zakończeniu Tour de Pologne wystartował w kolarskim wyścig w Londynie, który był próbą generalną przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi. Szerzej w najbliższym wydaniu Życia Jarocina czytaj dalej

Kościelniak tuż za podium

Marzena Kościelniak (TS Olimpia Poznań) zajęła 4. miejsce w biegu na 400 m ppł. podczas rozgrywanych w Bydgoszczy 87. Mistrzostw Polski. Lekkoatletka pochodząca z Żerkowa osiągnęła czas 57.33 i do trzeciego miejsca straciła tylko 0.13. Szerzej o występach Marzeny Kościelniak w Mistrzostwach Polski w najbliższym wydaniu Życia Jarocina. czytaj dalej

Paterski coraz wyżej

Maciej Paterski (Liquigas - Cannondale) po zajęciu dalszych pozycji na dwóch pierwszych etapach coraz lepiej spisuje się w tegorocznym Tour de Pologne. Na III etapie z Będzina do Katowic finiszował w czubie peletonu i ostatecznie zajął 24. miejsce. Jeszcze bardziej aktywny Maciej był na dzisiejszym etapie z Oświęcimia do Cieszyna. Etapowe zwycięstwo odniósł przyjaciel z grupy: Słowak Peter Sagan, a Patera uplasował się na 23 pozycji. Szerzej o TdP w najbliższym Życiu Jarocina. czytaj dalej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47