18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Niech żyją księżniczki!  
 „Wielki Bal Księżniczek 2010” to pomysł na wyjątkowy bal karnawałowy. Bal w świecie Disneya, który pozwoli choć na jeden dzień urzeczywistnić dziecięce marzenia. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 1600 przedszkoli z całego kraju. Chętni musieli zarejestrować przedszkole na specjalnej stronie internetowej.
Każde zarejestrowane przedszkole otrzymało specjalną paczkę z dekoracjami sali balowej, które pomogły wyczarować magiczną atmosferę.
czytaj dalej
      Logistycy zrobili koncert  
 


Ponad 200 osób bawiło się na rockowo - hip-hopowym koncercie charytatywnym na rzecz siedmioletniej Julki Bródki ze Sławoszewa.
Na pomysł zorganizowania imprezy na rzecz chorej dziewczynki wpadli uczniowie 1. klasy technikum logistyki w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach. -
czytaj dalej
      Koncert zimowy  
 W Szkole Podstawowej w Kotlinie odbył się koncert podsumowujący pierwsze półrocze nauki w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Kotlinie.
Występy rozpoczęły się od utworu „Ave Maria” w nietypowym wykonaniu fortepianowo - saksofonowym. Autorami pierwszych wrażeń muzycznych byli Jędrzej i Hubert Jazgar.
czytaj dalej
      Tęczowe zimowisko  
 


87 dzieci z terenu gminy Jarocin wzięło udział w zimowisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Tęcza” im. Macieja Kostki w Radlinie. „Tęcza” pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu największą dotację spośród wszystkich organizacji z terenu Wielkopolski, które wnioskowały o dopłatę.
Przez osiem dni dzieci z klas I - VI szkół z terenu gminy Jarocin przebywały w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.
czytaj dalej
      Świętowali w Chrzanie  
 „Niech babcia z dziadkiem sto lat żyją” - napis tej treści widniał podczas specjalnego spotkania w sali wiejskiej w Chrzanie. Dziadkowie zasiedli do stołu, pijąc kawę lub herbatę i jedząc placek, a także podziwiali występy swoich wnuków.
Najpierw uczniowie klas IV - VI przestawili inscenizację, a następnie zaprezentowali tańce.
czytaj dalej
      Występ i upominki  
 


Z okazji styczniowego święta babci i dziadka uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Rusku wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowane zostało pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Barańskiej.
Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem obejrzeli występ swoich wnucząt i bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewu.
czytaj dalej
      Słodkie występy  
 


W kościele pw. św. Wawrzyńca w Mieszkowie odbyło się niezwykłe spotkanie przy żłóbku. Podczas niego dzieci z klasy IV z miejscowej szkoły podstawowej wystawiły jasełka. Po występie czwartoklasistów kolędy i pastorałki zaśpiewały dzieci z mieszkowskiego przedszkola.
Dzieci z przedszkola przygotowała Ewa Szukalska, a dzieci szkolne Alicja Trawińska.
czytaj dalej
      Nasi odniesli sukcesy  
 W połowie stycznia w Żegocinie koło Pleszewa odbył się już po raz jedenasty festiwal kolęd i pastorałek. Trudu organizacji podjął się miejscowy Ośrodek Kultury. Udział wzięło ponad 60 uczestników z różnych stron diecezji kaliskiej, ale i nie tylko. Z roku na rok rozszerza się teren, z którego zgłaszają się młodzi śpiewacy.
W tym roku zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Violetta Kuchta, Michał Kaczmarek i Tomasz Jankowski. Młodzi wykonawcy byli podzieleni na trzy kategorie.
czytaj dalej
      Taczak stoi od roku  
 


W przeddzień rocznicy odsłonięcia pierwszego w Polsce pomnika generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie oddano hołd pierwszemu dowódcy Powstania Wielkopolskiego.
Uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Mieszkowie.
czytaj dalej
      Burmistrz z plakatu  
 


Mimo iż od wyborów na burmistrza Żerkowa minęło już dwa i pół miesiąca, w centrum Żerkowa wciąż można zobaczyć plakaty reklamujące przegranego w wyborach Jacka Kmiecia.
Przedterminowe wybory burmistrza Żerkowa odbyły się 25 października ubiegłego roku. Napis na plakatach, które wiszą na jednej z kamienic w żerkowskim Rynku, głosi „ Jacek Kmieć. Burmistrz blisko Ciebie”.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry