18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Przytulić krzyż  
 W 2005 roku Jan Paweł II w Wielki Piątek modlił się z trudem trzymając w ręku krzyż. Ten właśnie krzyż został przywieziony do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Lubini Małej.
Krzyż do Lubini Małej przywiózł miejscowy duszpasterz ks. Arkadiusz Hajdasz z Kraczkowa z diecezji rzeszowskiej. Został on uroczyście wniesiony do kościoła i ustawiony na specjalnym miejscu blisko ołtarza.
czytaj dalej
      Zamkną drogę  
 


Cały czas trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej Jarocin - Żerków - Śmiełów - Ruda Komorska. Wszystkich kierowców czekają utrudnienia. Do 14 maja, od 7.00 do godziny 19.00, będzie wyłączony z ruchu odcinek drogi od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa. Objazd będzie zorganizowany przez Łuszczanów i Lisew. czytaj dalej
      Rosyjska dusza w Żerkowie  
 W hotelu na terenie Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego wystąpił rosyjski artysta Zhenia Urich. Jest on liderem zespołu „Periferija” oraz liderem „Grupy Żerków”, która od kilku lat organizuje w mieście różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne.
Tym razem działacze zorganizowali koncert zatytułowany „Awangarda poezji rosyjskiej”.
czytaj dalej
      Garaż i samochód poświęcone  
 


Gminne obchody Dnia Strażaka w Gminie Żerków w tym roku odbyły się z dużym wyprzedzeniem. Miejscem spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna w Komorzu Przybysławskim.
Uroczystą mszę świętą sprawował ks. Rafał Mielcarek, proboszcz parafii w Pogorzelicy. W kazaniu przypomniał, że strażacy mają prawo nosić mundur, ale zobowiązuje on do godnego zachowania się. - Pełnicie służbę. Ratujecie życie i mienie innych sami narażając się na utratę własnego życia - mówił kapłan.
czytaj dalej
      Żeby było ładnie  
 Ponad 3 lata 61- letni mieszkaniec Żerkowa Tadeusz Lefek czyścił, porządkował, a później pielęgnował gminny park wraz ze stawem. Mężczyzna nie brał za to pieniędzy. Rok temu jednak zaniechał swojej charytatywnej działalności, bo jak twierdzi, od czasu, kiedy zmarł burmistrz Jajczyk, władza samorządowa przestała go wspierać.
Tadeusz Lefek w 2001 roku postanowił zająć się parkiem w Żerkowie. Poszedł wówczas do burmistrza Janusza Jajczyka i powiedział, że chciałby zaopiekować się obiektem.
czytaj dalej
      Kręgielnia w Żerkowie  
 


Jeszcze w tym roku w Żerkowie może ruszyć budowa jednokondygnacyjnego budynku, w którym będzie znajdować się nowoczesna kręgielnia. W budynku ma się mieścić czterotorowa profesjonalna strzelnica, sześciotorowa kręgielnia typu „bowling” oraz klub bilardowy z czterema stołami.
- To będzie kręgielnia z prawdziwego zdarzenia. - mówi burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk.
czytaj dalej
      Gmina na medal  
 W Dźwirzynie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia „Sportowa Gmina”. Kapituła konkursu doceniła także starania jaraczewskich samorządowców i przyznała cenne wyróżnienie.
Wszystko to podczas Dorocznej Konferencji Członków Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej. Nagrody zostały przyznawane samorządom, za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie.
czytaj dalej
      Noc Muzeów w Śmiełowie  
 


W sobotę, 15 maja po raz kolejny w Śmiełowie odbędzie się Noc Muzeów. Impreza pod nazwą „Zoolandia Mickiewicza”, na którą będą składać się gry i zabawy dla dzieci, rozpocznie się o godz. 17.00. Wezmą w niej udział aktorzy Centrum Twórczego Rozwoju Edukatka.
Po zakończonej zabawie, około 18.30 prof. Zbigniew Przychodniak wystąpi z pogadanką pt. „Jak Adam Mickiewicz w Paryżu towianizm instalował?” Po nim na kolejną prelekcję pt. „Mickiewicz i kwestie materialne” zaprosi gości dr Elżbieta Lijewska.
czytaj dalej
      W innych wcieleniach  
 W przedszkolu publicznym nr 6 „Jarzębinka” odbył się balik karnawałowy. Impreza rozłożona została na dwa dni. Pierwszego dnia świętowały sześcio- oraz pięciolatki, a drugiego trzy- i czterolatki.
Dzieci rozpoczęły świętować po śniadaniu. Główną atrakcją była wspólna zabawa taneczna, podczas której panowała bardzo radosna atmosfera. Uczestnicy imprezy mogli pochwalić się bardzo pomysłowymi strojami.
czytaj dalej
      Uwaga gimnazjaliści!  
 


6 marca 2010 o godz. 9:00 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki zaprasza wszystkich gimnazjalistów na drzwi otwarte. Wszyscy, którzy myślą o kontynuacji nauki w LO, będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2010/2011.
Najważniejszymi atutami jarocińskiej szkoły są m.in. sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach na etapie centralnym oraz w rywalizacji sportowej, wysoka zdawalność na egzaminie maturalnym, ciekawe zajęcia pozalekcyjne oraz wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry